Facebook Google+ Twitter

Apel warszawskich władz: nie wjeżdżajmy samochodami na wały!

Zapowiadane nadejście fali kulminacyjnej ściągnęło nad Wisłę tysiące warszawiaków, którzy chcą z bliska przyglądać się rzece. Tłumnie gromadzą się na mostach i wałach przeciwpowodziowych. Niektórzy nawet wjeżdżają na wały samochodami. W takich przypadkach wojewoda nakazał policjantom stosowanie maksymalnych kar.

Widok z Mostu Poniatowskiego w Warszawie, 20.05.2010 / Fot. Monika WądrzykWobec realnego zagrożenia przerwaniem wałów przeciwpowodziowych władze miasta zaapelowały do mieszkańców, by nie wchodzili, a tym bardziej nie wjeżdżali samochodami na wały. Wezbrana Wisła i nasiąknięte wodą wały są zagrożeniem dla przebywających w pobliżu ludzi. Z kolei zaparkowane na wałach samochody mogą przyczynić się do uszkodzenia ich struktury.
Nad bezpieczeństwem zgromadzonych nad Wisłą warszawiaków czuwają strażnicy miejscy. Sukcesywnie odgradzają dostęp do szczególnie niebezpiecznych miejsc.
Od czwartku od godz. 14 na terenie Warszawy obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Fala kulminacyjna, którą prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walt zapowiedziała na godz. 21 w czwartek, najprawdopodobniej przejdzie przez stolicę w piątek ok. godz. 17. Przewidywana wysokość fali to 772 cm.
Wszelkie informacje na temat sytuacji powodziowej w Warszawie można uzyskać pod numerem telefonu Centrum Zarządzania Kryzysowego: 0800 707 112 lub (22) 196 56. Z kolei informacje na temat sytuacji na stołecznych drogach dostępne są pod numerem: (22) 603 80 02.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.