Facebook Google+ Twitter

Apel z prośbą o pomoc dla Martynki Sztubeckiej!

Martynka ma 5 lat i od urodzenia ma wrodzoną wadę serca pod postacią podtętniczego ubytku przegrody międzykomorowej, zwężenia drogi odpływu prawej komory, anganezji nerki prawej, skoliozy, zespołu podniebienno-twarzowo-sercowego. (VCFS zespół DiGeorga).

Martynka Sztubecka / Fot. Agnieszka SadowskaMartynka jest pod stałą opieką poradni: kardiologicznej, ortopedycznej, metabolicznej, pedagogicznej, logopedycznej w Toruniu, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Poznańskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii oraz Poradni Metabolicznej w Bydgoszczy. Wymaga codziennej ciągłej rehabilitacji.

Opieka nad Martynką rocznie pochłania 5 tysięcy złotych, co jest niezwykle dużym obciążeniem dla rodziny. Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna. Ojciec Martynki niedawno stracił pracę (jest w trakcie poszukiwania nowej). Utrzymują się z zasiłku rodzinnego, opiekuńczego oraz z zasiłku dla bezrobotnych.

W imieniu rodziców Martynki o Dar Serca i wpłatę na potrzeby leczenia i rehabilitacji, zakup sprzętu ortopedycznego, lekarstw, pomocy edukacyjnych oraz środków na dojazd w celu rehabilitacji dziecka.

Blog Martynki: martynasztubecka.bloog.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Martynka tej pomocy potrzebuje..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.