Facebook Google+ Twitter

Apelacja Feyenoordu odrzucona

Oficjalna strona Feyenoordu Rotterdam poinformowała, że Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił apelację klubu w sprawie wykluczenia zespołu z Pucharu UEFA. Tym samym pogromcy Wisły Kraków definitywnie zostali wyrzuceni z rozgrywek.

Dwa tygodnie temu Feyenoord odwołał się od decyzji Europejskiej Unii Piłkarskiej, wykluczającej go z rozgrywek pucharowych i nakładającej grzywnę w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich.

Źródłem tego postanowienia były zamieszki wywołane przez fanów holenderskiego klubu podczas meczu fazy grupowej z AZ Nancy. "Kibice" zdewastowali stadion i wywołali zamieszki z policją. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego, a spotkanie zostało przerwane na 20 minut.

Władze klubu zdecydowanie odcięły się od zachowania pseudokibiców, przedstawiciel klubu Onno Jackobs zapewnił, że Feyenoord będzie robił wszystko, aby na nowo odbudować swoją pozycję w Europie.

W poprzednim miesiącu UEFA postanowiła, że rywal Feyenoordu w 1/16 finału Pucharu UEFA - Tottenham Londyn uzyska awans do dalszej fazy, bez konieczności rywalizowania z jakąkolwiek inną drużyną.

Postanowienie Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego na pewno da wiele do myślenia zarówno prawdziwym kibicom, jak i władzom klubów piłkarskich. Może najlepszym pomysłem jest stworzenie międzynarodowej bazy fanów? Bez wątpienia pomogłoby to w legitymowaniu kibiców i pozwoliło, chociaż w małym stopniu, na stałe wyrzucić część chuliganów ze stadionów.

Przykład Feyenoordu pozwala wierzyć, że sprawiedliwość w piłkarskim świecie jednak istnieje, a wybryki pseudokibiców są zauważane i przede wszystkim karane. Dzisiejsza decyzja trybunału zmusi na pewno prezesów i działaczy klubów do przykładania większej wagi do bezpieczeństwa na stadionach, bo jeśli tak dalej pójdzie, to prawdziwi kibice po prostu będą bali się przyjść na mecz ukochanej drużyny.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.