Facebook Google+ Twitter

Apelacja Feyenoordu odrzucona

Oficjalna strona Feyenoordu Rotterdam poinformowała, że Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił apelację klubu w sprawie wykluczenia zespołu z Pucharu UEFA. Tym samym pogromcy Wisły Kraków definitywnie zostali wyrzuceni z rozgrywek.

Dwa tygodnie temu Feyenoord odwołał się od decyzji Europejskiej Unii Piłkarskiej, wykluczającej go z rozgrywek pucharowych i nakładającej grzywnę w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich.

Źródłem tego postanowienia były zamieszki wywołane przez fanów holenderskiego klubu podczas meczu fazy grupowej z AZ Nancy. "Kibice" zdewastowali stadion i wywołali zamieszki z policją. Funkcjonariusze musieli użyć gazu łzawiącego, a spotkanie zostało przerwane na 20 minut.

Władze klubu zdecydowanie odcięły się od zachowania pseudokibiców, przedstawiciel klubu Onno Jackobs zapewnił, że Feyenoord będzie robił wszystko, aby na nowo odbudować swoją pozycję w Europie.

W poprzednim miesiącu UEFA postanowiła, że rywal Feyenoordu w 1/16 finału Pucharu UEFA - Tottenham Londyn uzyska awans do dalszej fazy, bez konieczności rywalizowania z jakąkolwiek inną drużyną.

Postanowienie Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego na pewno da wiele do myślenia zarówno prawdziwym kibicom, jak i władzom klubów piłkarskich. Może najlepszym pomysłem jest stworzenie międzynarodowej bazy fanów? Bez wątpienia pomogłoby to w legitymowaniu kibiców i pozwoliło, chociaż w małym stopniu, na stałe wyrzucić część chuliganów ze stadionów.

Przykład Feyenoordu pozwala wierzyć, że sprawiedliwość w piłkarskim świecie jednak istnieje, a wybryki pseudokibiców są zauważane i przede wszystkim karane. Dzisiejsza decyzja trybunału zmusi na pewno prezesów i działaczy klubów do przykładania większej wagi do bezpieczeństwa na stadionach, bo jeśli tak dalej pójdzie, to prawdziwi kibice po prostu będą bali się przyjść na mecz ukochanej drużyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.