Facebook Google+ Twitter

Apelacja Polańskiego bez decyzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-10 22:36

Sąd w Los Angeles nie wydał decyzji w procesie apelacyjnym Romana Polańskiego. W Kaliforni zakończyła się rozprawa, w trakcie której adwokaci reżysera domagali się oddalenia zarzutów dotyczących gwałtu na nieletniej sprzed 30 laty. Sąd na decyzję ma 3 miesiące.

W lutym tego roku sędzia okręgowy Peter Espinoza nie zgodził się na umorzenie sprawy przeciwko Romanowi Polańskiemu. Espinoza uznał, że Polański jest uciekinierem i najpierw powinien oddać się w ręce wymiaru sprawiedliwości a dopiero potem prosić o oddalenie zarzutów. Adwokaci reżysera odwołali się do sądu apelacyjnego.

Podczas rozprawy argumentowali, że podczas prowadzonego 30 lat temu postępowania sądowego doszło do poważnych nieprawidłowości. Podkreślali również, że umorzenia sprawy domaga się sama ofiara - 44-letnia obecnie Samantha Geimer. Sędziowie byli jednak sceptyczni wobec argumentów obrony. Jeden z nich zwrócił uwagę, że w 1978 roku Roman Polański wiedział o nieprawidłowościach i wtedy powinien był zgłosić swoje zastrzeżenia. Zamiast tego reżyser uciekł z USA.

Sąd apelacyjny musi wydać decyzję w ciągu 90 dni. Jeśli uzna argumenty obrony, sprawa wróci do sędziego Petara Espinozy, który będzie musiał rozstrzygnąć ją pod nieobecność Polańskiego. Prawnicy reżysera liczą, że wtedy sędzia przyzna im racje i umorzy postępowanie w sprawie stosunku seksualnego z nieletnią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.