Facebook Google+ Twitter

Apelacja Polańskiego odrzucona, USA chcą ekstradycji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 20:25

Sąd Apelacyjny w Los Angeles odrzucił wniosek adwokatów Romana Polańskiego o umorzenie sprawy przeciwko reżyserowi. Sędziowie podzielili jednak zastrzeżenia co do uczciwości procesu sprzed 30 lat i wezwał do jak najszybszego rozstrzygnięcia sprawy.

W lutym sędzia okręgowy Peter Espinoza nie zgodził się na umorzenie sprawy. Uznał wtedy, że Polański jest uciekinierem i najpierw powinien oddać się w ręce wymiaru sprawiedliwości, a dopiero potem prosić o oddalenie zarzutów.

Adwokaci reżysera odwołali się do sądu apelacyjnego argumentując, że podczas prowadzonego 30 lat temu postępowania doszło do poważnych nieprawidłowości. Żądali umorzenia sprawy lub odesłania jej do ponownego rozpatrzenia przez sąd okręgowy.

Sąd apelacyjny w Los Angeles odrzucił wniosek adwokatów reżysera. W wydanej dziś opinii sędziowie uznali, że Peter Espinoza nie naruszył prawa stosując doktrynę ograniczającą prawa osób, które uciekły przed wymiarem sprawiedliwości. Wyrazili jednak poważne zaniepokojenie faktem, że nieprawidłowości dotyczące procesu sprzed 30 lat wciąż nie zostały wyjaśnione. Sąd wezwał do jak najszybszego wyjaśnienia zarzutów i zamknięcia sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.