Facebook Google+ Twitter

Aplikacja Lulu, czyli zemsta kobiet na mężczyznach?

Ile razy słyszałaś, jak mężczyźni Cię oceniają? Komentują Twoją sylwetkę, ubranie, a nawet charakter. Teraz możesz odpłacić im pięknym za nadobne za pomocą jednej aplikacji. Lulu to fenomen, z którego aktywnie korzysta pół miliona kobiet.

 / Fot. youtubeNienawidzisz tego. Najczęściej przytrafia Ci się to na ulicy. Spacerujesz spokojnie bądź spieszysz się na uczelnię/do pracy i nagle TRACH. Nie reagujesz, przyspieszasz kroku i myślisz: "Żenujące", "Jak-Dobrze-Że-Nie-Jestem-Mężczyzną", "Boże-Jeśli-Urodzę-Chłopca-Zrobię-Wszystko-Żeby-Wyplenić-Z-Niego-Takie-Zachowania".

Mężczyźni oceniają nas wszędzie. Nierzadko robią to w prymitywny i gburowaty sposób. Jeśli są w grupie kolegów, a Ty ich mijasz, możesz być pewna, że rzucą Ci taksujące spojrzenie i dosadnie powiedzą, co o Tobie myślą. O Twoim wyglądzie ("Z tyłu ujdzie, ale z przodu MASAKRA"), prezencji ("O nieee, czerwony to nie Pani kolor"), stroju ("Widziałeś, jak jej się spodnie wbijają?!"), ale też o sposobie poruszania się ("D... to nie kierownica"), ("Patrz, jak idzie. To kobieta-BOCIAN").

Wiele razy zaciskałaś zęby i myślałaś sobie, że chciałabyś pokazać tym osobnikom, jak to jest. I wreszcie przyszedł czas, kiedy możesz odpłacić im pięknym za nadobne! Przynajmniej częściowo.

"Ma kompleks Napoleona"

Alison Schwartz i Alexandra Chong stworzyły aplikację, dzięki której kobiety mogą oceniać mężczyzn. Z Lulu - bo tak się nazywa - może skorzystać każda kobieta (teoretycznie z aplikacji nie mogą korzystać mężczyźni), która ma konto na Facebooku. Z listy znajomych, których ma w profilu, aplikacja zasysa mężczyzn. Profile zostają dodane do bazy. I można już oceniać poszczególnych panów.

Co oceniają kobiety? Wygląd, wady, zalety. Pod profilami mężczyzn pojawiają się krótkie komentarze: "ma kompleks Napoleona", "mężczyzna z dużymi stopami" itp. Bazę można przeszukiwać, wpisując cechy za pomocą hashtagów (np. "#wykształcony", "#zawsze płaci"). Można także zobaczyć ile osób wyświetlało dany profil, dodać mężczyznę do ulubionych itp.

I choć aplikacja wzbudza kontrowersje, cieszy się niesłychaną popularnością. Jak podaje Antyweb, od lutego 2012 roku użytkowniczki dodały do bazy ponad 80 milionów profili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.