Facebook Google+ Twitter

Aplikacja NameTag pozwoli zidentyfikować cię na podstawie zdjęcia. Koniec prywatności?

Firma FacialNetwork wypuści wkrótce aplikację NameTag. Użytkownicy urządzeń z iOS, Androidem, a także Google Glass będą mogli identyfikować obce osoby na podstawie zdjęcia. Program będzie dopasowywał wizerunek do profili społecznościowych.

 / Fot. By Petar Milošević (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsAplikacja NameTag ma działać w prosty sposób. Wystarczy zrobić zdjęcie nieznajomej osobie za pomocą urządzenia z iOS, Androidem lub przy użyciu Google Glass, a program znajdzie jej profil w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter - informuje serwis Gazeta.pl. Co ciekawe na terenie Stanów Zjednoczonych aplikacja sprawdzi też rejestr skazanych za przestępstwa seksualne. NameTag poda również odnośniki do portali randkowych.

"Jestem przekonany, że to znacznie poprawi bezpieczeństwo zarówno flirtowania w internecie jak i kontaktów z ludźmi w realu. Dużo łatwiej jest poznać interesujących ludzi, kiedy możemy na kogoś spojrzeć i zobaczyć jego profil na Facebooku, stronę na LinkedIn lub ogłoszenie na portalu randkowym. Zbyt często wchodzimy w interakcję z osobami nic o nich nie wiedząc lub jej po prostu unikamy. NameTag na Google Glass może to wszystko zmienić" - tłumaczy ideę aplikacji Kevin Alan Tussy z firmy FacialNetwork.

Krytycy aplikacji zwracają uwagę, że w praktyce oznacza ona koniec prywatności w dotychczasowym wymiarze. Jednak zanim odtrąbimy jej śmierć należy sprawdzić skuteczność algorytmów programu. Póki co bowiem mamy do czynienia z szumnymi zapowiedziami, a przypomnijmy, mechanizm opiera się na rozpoznawaniu twarzy, które ciągle raczkuje. Trend jest jednak oczywisty. NameTag będzie korzystał z publicznie dostępnych danych, które sami udostępniliśmy w sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.