Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14763 miejsce

Aplikacja WhatsApp kupiona przez Facebooka. Korzysta z niej pół miliarda ludzi

Facebook kupił aplikację WhatsApp. Ten komunikator umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych, zdjęć, plików wideo. Program działa na najważniejszych systemach mobilnych.

 / Fot. zrzut ekranu / http://www.whatsapp.com/WhatsApp to aplikacja dostępna dla użytkowników najważniejszych systemów mobilnych. Program działa na Androidzie, iOS, Windows Phone, smartfonach BlackBerry i z Symbianem i na urządzeniach Nokia Series 40. Podstawową zaletą aplikacji jest jej wieloplatformowość.

Z WhatsApp korzysta 450 mln użytkowników w miesiącu. Dziennie przesyłają oni 10 mld wiadomości. WhatsApp powstało w 2009 r. Firmę założyli Amerykanin i Ukrainiec. Facebook zapłacił za nią 16 mld dolarów w gotówce i akcjach - informuje TechCrunch. Wyda też dodatkowe 3 mld na zatrzymanie pracowników.

"WhatsApp jest na drodze do połączenia miliarda ludzi. Usługi, które osiągają ten pułap są niezwykle cenne" - powiedział Mark Zuckerberg, szef Facebooka. Z kolei Jan Koum, współzałożyciel WhatsApp zwraca uwagę, że zaletą aplikacji jest niezwykle duże zaangażowanie użytkowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.