APOEL Nikozja zagra w Lidze Mistrzów

APOEL Nikozja w składzie którego grają Kamil Kosowski, Marcin Żewłakow i Adrian Sikora, zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zespół z Wyspy Afrodyty wygrał pewnie na swoim boisku 3:1. Po pierwszym przegranym meczu w Kopenhadze, garcze nie odpuścili i do końca walczyli o awans.

Spotkanie APOEL Nikozja - FC Copenhagen / Fot. PAPPierwszego gola dla cypryjskiej drużyny zdobył już w 2. minucie Kamil Kosowski. Były gracz Wisły po precyzyjnym podaniu z głębi pola, przyjął piłkę na klatkę piersiową i pewnie uderzył na bramkę. Bramkarz Christiansen nie zdążył zareagować. W tym momencie rywalizacja zaczęła się na nowo. W 18. minucie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał kapitan APOELU, Michail. Cypryjczycy cieszyli się z prowadzenia zaledwie cztery minuty, gdyż bramkę dla gości zdobył Dame N'Doye, po błędach defensywy. Tuż przed przerwą kolejnego gola zdobył Michail, po uderzeniu głową, piłka trafiła do siatki.

W drużynie cypryjskiej zagrało trzech Polaków. Marcin Żewłakow, podobnie jak Kamil Kosowski zagrali od pierwszej minuty. Kosowski przebywał na boisku do 82. minuty, a Żewłakow do 77. Adrian Sikora pojawił się na boisku od 65. minuty.

APOEL Nikozja - FC Kopenhaga 3:1 (3:1)
Bramki: Kamil Kosowski 2', Chrysis Michael 18' (karny), 41' - Dame N'Doye 22'

Wyniki wczorajszych meczów:

Arsenal Londyn - Celtic Glasgow 3:1 ( Eduardo 28' (karny), Eboue 53', Arszawin 74' - Donati 90+2, awans ARSENAL

AC Fiorentina - Sporting Lizbona 1:1 (Jovetić 54' - Moutinho 35') , awans FIORENTINA

Olympiakos Pireus - Sheriff Tiraspol 1:0 ( Mitroglou 84'), awans OLYMPIAKOS

VfB Stuttgart - FC Timisoara 0:0 , AWANS Stuttgart