Facebook Google+ Twitter

Apokalipsa 21 maja 2011? Na dzień przed końcem świata

Zgodnie z wyliczeniami Harolda Campinga, amerykańskiego kaznodziei, koniec świata zacznie się już 21 maja. Apokalipsa ma potrwać do 21 października. W internecie roi się od spekulacji i przewidywań na ten temat. Przywołajmy niektóre z nich.

Bilboard wieszczący koniec świata 21 maja 2011 roku / Fot. http://myaviliate.com/thjudgment-day-may-21.html"Czy zauważyliście znaki, które wysyła Bóg, by nam udowodnić, że ponowne przyjście Jezusa jest tuż za rogiem?" - tak pyta jedna ze stron internetowych, dotyczących końca świata. Strona Judgement Day May 21, założona przez zwolenników Harolda Campinga, usilnie przekonuje czytelników, że jutrzejsza apokalipsa (a dokładniej jej początek) to sprawa absolutnie pewna. Według tego amerykańskiego kaznodziei w miarę zbliżania się 21 maja 2011 znaki nadchodzącego końca się nasilają, a coraz więcej z nich można zauważyć w codziennym życiu każdego człowieka. Camping i jego zwolennicy łączą te wydarzenia z siedmioma znakami Apokalipsy, podawanymi przez Biblię. Może to rzeczywiście brzmieć dość realistycznie, jednak czy ktoś weźmie to na poważnie - to już chyba kwestia indywidualna.

Oto siedem znaków Apokalipsy z konkretnymi przykładami z dzisiejszego świata (podawane za Stroną "Judgement Day 2011"):

Fałszywi prorocy
Jako trzech z wielu fałszywych proroków podawani są Joel Osteen, Danny Davis i Mike Murdock, których to awanse, sławę i gromadzenie fortuny mogliśmy śledzić w ciągu ostatnich kilku lat. Kandydaci przywołani na "fałszywych proroków" mieli podobno wnosić do dorobku naukowego rzeczy, które nie korespondują ze słowem Biblii, a także wywierać negatywny wpływ na kulturę religijną. Mieli oni także używać przekazu medialnego (występy w telewizji, radiu), jako sprytnego sposobu wykorzystania słowa Chrystusa dla własnych korzyści.

Wojny
Niedawne ujęcie i zabicie Osamy bin Ladena wywołało debatę na temat roli, jaką Pakistan pełnił, ukrywając terrorystę. Zwolennicy Campinga zastanawiają się, czy Stany Zjednoczone staną do wojny z Pakistanem po przesłuchaniu żony bin Ladena. A może z kolei dojdzie do wojny z Iranem, aby w końcu wyeliminować to państwo jako zagrożenie nuklearne dla świata?

Konkurs: Sfotografuj koniec świata

Klęski głodu
Rzeka Missisipi wylała. Południowe stany USA walczą z powodzią, określanej mianem historycznej. W tym roku po rekordowych ulewach i roztopach Amerykanom grozi historyczny kataklizm, większy niż ten z 1927 roku. Straty są ogromne, szacuje się je na około 4 mld dolarów. Jako konsekwencję Camping podaje głód, który ma spowodować katastrofalne straty w ludziach w Stanach Zjednoczonych w okresie od maja 21 do 21 października 2011 roku. Sytuacja spowodowana powodzią odbije się także echem na całym świecie, gdzie także odczuje się skutki utraconych zbiorów. Również Korea Północna boryka się głodem z powodu deficytu zboża i napływu uchodźców.


Czytaj więcej:
Koniec świata w sobotę 21 maja. Czy tym razem się uda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (66):

Sortuj komentarze:

Szatan
 • Szatan
 • 21.07.2011 23:50

Sorry ale zapomniałem o was po takim melanżu mogło mi wypaść z głowy o tym końcu świata.Przekładam datę końca świata na jutro bo jutro jak wstanę na kacu to przynajmniej jakaś dusza z kozim mlekiem wskoczy
pozdrawiam wasz ukochany Szatan

Komentarz został ukrytyrozwiń
adamlodz@onet.pl
 • adamlodz@onet.pl
 • 22.05.2011 11:49

ale21 maj to dopiero poczatek,a koniec 21 pazdziernika.wiec mamy jaszcze czas,aby to zauwazyc

Komentarz został ukrytyrozwiń
anakunda
 • anakunda
 • 22.05.2011 09:18

Zal dziś niedziela 22.05.2011 i gdzie ten Koniec świata OMG. Powiem wam coś nie wierzcie takim paranom jak ten co ma 89lat tylko panike rozśeje i gówno prawda ona na tym zarabia! Nikt nie zna dnia ani godzini.Po 2 dam se renke Uciąć że w 2012 21.12 Bedzie to samo!!!!! a ten fil The 2012 to tylko po to zeby producent kase dostal 67milionow dolarow pozdrawiam i wierzyc BOBOWI!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaaa
 • Jaaa
 • 21.05.2011 19:49

I co? Gdzie macie ten Koniec świata?
Hahhaah...
Większośc tak wierzyła, a tu co? Bóg zmienił plany?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chłopak
 • chłopak
 • 21.05.2011 16:21

Słuchajcie koniec świata miał być już w 2000 roku ale się nie sprawdziło i całe szczęście następnie miało być w 2012 roku koniec świata niedawno słyszałem że koniec świata będzie w 2028 roku a teraz ktoś tam obliczył i mówi że to dziś 21,05,2011 roku ma być koniec świata, to mnie już zaczyna śmieszyć zaniedługo powiedzą pewnie inną datę końca świata i tak dalej i tak dalej.
Ale zawsze są jakieś wątpliwości np. u mnie ,chociaż mam 13 lat a rocznikowo 14.

Pozdrawiam ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
milka
 • milka
 • 21.05.2011 14:11

żal mi tych ludzi któży w to wierzą w polsce jest 14 a w australii jest 22 czyli po 18 i jakos australia jeszcze istneje a tak wogule Bóg zdecyduje kiedy bedzie koniec świata !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
michałek
 • michałek
 • 21.05.2011 11:32

Koniec nastapił;ale dla tego co to przepowiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niewierny
 • niewierny
 • 21.05.2011 10:35

w Australii już po 18, lipa z tą przepowiednią

Komentarz został ukrytyrozwiń
goooogul
 • goooogul
 • 21.05.2011 09:03

Słuchajcie mnie!
ten jakiś kaznodziei już zapowiedział wcześniej kilka razy koniec świata, także jest małe prawdopodobieństwo że to bd dzisiaj o 18.00. Myślę że staruszek chce wywołać panikę w ludziach i dostać za to szajs. Chociaż to z jednej strony jest dobrze , ponieważ to jest po to aby ostrzec ludzi przed tym aby się nawrócili. Ludzie muszą zacząć wierzyć w jedynego Boga. Głoście o tym ludziom , którzy o Bogu nie słyszeli lub nie chcą słyszeć.
- Chodzisz do kościoła?
- Modlisz się codziennie?
- Spowiadasz się?
- Starasz się nie naruszać 10-u Przykazań Bożych?

Uważam że Bóg nas zbawi , bo jest miłosierny kocha nas i my go też jest naszym ojcem który nas zbawi.
Chociaż mam zaledwie tylko 13 lat , to chcę abyście wiedzieli że BÓG NAS KOCHA I CHCE DLA NAS JAK NAJLEPIEJ! , kaznodziei i..." nikt nie zna dnia ani godziny " - To jest prawda a on nie zna dnia ani godziny. Ale dla upewnienia zachęcam , aby się w razie czego wyspowiadać i odmówić Wierzę w Boga. Pozdrawiam .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matievius
 • Matievius
 • 21.05.2011 08:02

Nie... KSW Leci nie może być... :D A tak na serio kto w to wierzy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.