Facebook Google+ Twitter

Apokalipsa na Euro 2012?

Śmiać się czy płakać? Coraz mniej powszechnej radości ze zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej, które już ubogaciły nas w piękne stadiony, porty lotnicze i autostrady, którymi zjedzie do nas pół świata. Coraz więcej zagrożeń.

 / Fot. W24Czy to bomba z opóźnionym zapłonem? Pierwszym zagrożeniem dla tego sportowego święta są politycy, którzy tej wielkiej imprezy nie firmują.

"Prawdziwi patrioci" chcą przy okazji ugrać coś w drodze po utraconą władzę i pieniądze. Jakże daleko nam do starogreckiej demokracji, gdzie czas olimpijski
był czasem rozejmu i pokoju. Partyjni wodzowie nawołują do bojkotu mistrzostw
na Ukrainie, bo dzieje się krzywda Julii Tymoszenko, skazanej podobno za przekręty finansowe, a podobno jest więźniem politycznym. Żaden z nich nie
nawoływał do bojkotu olimpiady w Pekinie, chociaż chińskie władze pozwalają
sobie na daleko więcej.

Spokój i radość mąci nam "katastrofa smoleńska", która gwałtem i staraniem PIS-u staje się narodową "miesięcznicą", jątrzącą umysły i emocje. Stąd protest przeciw utworzeniu "strefy kibica" na Torwarze, bo tam stały smoleńskie trumny i kibice z wrogiej Rosji nie mają tam wstępu. Zbezczeszczą "święte" miejsce? Może Torwar zamienić na kolejne narodowe sanktuarium? Okazuje się także, że rosyjska ekipa nie powinna mieszkać w hotelu "Bristol", bo wybudowano go za blisko pałacu prezydenckiego, przed którym 10 czerwca odbędzie się kolejna procesja i wiec przeciw ruskim mordercom. Może dojść do poważnych incydentów. Co temu winni piłkarze? Przyjadą z Rosji.

Ostatnio wszczęto publiczną dyskusję na temat "loży prezydenckiej" na stadionie narodowym, która nie wiadomo z jakiego powodu ma należeć wyłącznie do prezydenta. Na nasze nieszczęście wynajął ją za ciężkie pieniądze na czas mistrzostw miliarder Abramowicz. Gdyby był z pochodzenia Amerykaninem, wszystko byłoby w porządku. Ale to ruski miliarder ! "Nie będzie Ruski pluł nam w twarz...!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Adam Degler 24.05.2012 15:02
Rzad PO ma nawet poparcie sil wyzszych. Zalatwily mu w tym tygodniu dwa wypadki kolejowe, zeby tym sposobem, statystycznie rzecz ujmując, prawdopodobienstwo wypadkow kolejowych w czasie Euro sie zmniejszylo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiej największej katastrofy narodowej? Katyń już mamy wyjaśniony. Zabory też. To samo dotyczy ilości ofiar we wszystkich nieudanych powstaniach i liczby ofiar w "kacetach" i innych. Coś się jeszcze wydarzyło w tym kraju na taką skalę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda Wieczorek Dzisiaj 12:37
Tekst daleki od obiektywizmu, tendencyjny i nieprzyjemny w swojej wymowie. A to drogi autorze -
Spokój i radość mąci nam "katastrofa smoleńska", która gwałtem i staraniem PIS-u staje się narodową "miesięcznicą", jątrzącą umysły i emocje.- to chyba jakies nieporozumienie lub brak zrozumienia rzeczywistości.
======================================
To jest już szczyt szczytów. Przeoczyłem najważniejsze w pobieżnym czytaniu. Zeby kopanie piłki przesłoniło sprawę wyjaśnienia największej katastrofy narodowej, to naprawdę szczyt niedelikatności. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem jeszcze raz, żeby skorygować jakiś błąd, czy nie zdarzyło mi się niesłusznie wychłostać autora biczem krytyki, ale nie.

Muszę jeszcze dodać to, ze w kraju w którym mamy wielu wykształconych sportowców, absolwentów wyższych uczelni sportowych, światowej klasy polskich zawodników grających poza Polska, nie powinno być problemu ze zorganizowanej drożyny narodowej komunikującej po polsku. Ale skoro ton nadaje niedouk, który za punkt honoru wziął sobie to ze nie zrobi matury, choć miał wystarczająco czasu żeby dokończyć wykształcenia, jak jego zdolniejsi koledzy wieczorowo lub zaocznie, to czego się spodziewać?
-Tylko obrony przez publicystę bez argumentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst daleki od obiektywizmu, tendencyjny i nieprzyjemny w swojej wymowie. A to drogi autorze -
Spokój i radość mąci nam "katastrofa smoleńska", która gwałtem i staraniem PIS-u staje się narodową "miesięcznicą", jątrzącą umysły i emocje.- to chyba jakies nieporozumienie lub brak zrozumienia rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst slaby, tendencyjny, bez najmniejszego zażenowania autora+1. W Pańskiej fantazji publicysty powstałe piękne stadiony, piękne autostrady nie spelniaja swoich funkcji i nadają się do fotografowania. Gdyby Pan od tego rozpoczął, byłoby uczciwiej.

Porównanie z Olimpiadą i "pokojem olimpijskim" jest tez niezbyt mądre. To nie jest olimpiada.

Kontestowanie tego, ze Polacy powinni grac w reprezentacji Polski, co jest uzasadnione chociażby tym, ze zawodnicy powinni komunikować w języku polskim a nie języku obcym, czego sprowadzeni z zagranicy niedouki z boiska nie są w stanie przebrnąć, jest również niezbyt celnym wymysłem autora.

To tylko pobiezne zastrzezenia po przeczytaniu jednym okiem.

PS. Taka prywatna impreza prywatnej organizacji zagranicznej na terenie Polski jest z powodu nagromadzenia zagranicznych mediow jak najlepszym tlem dlla protestow spoleczenstwa przeciwko anty-obywatelskiej ustawie emerytalnej uchwalonej w stylu "nocnej zmiany".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nad czym mielibyśmy płakać i po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak nawiasem, tekst doskonały 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

No patrz pan, można odnieść wrażenie, że jedyny dobry - czyli całe PO i rząd - są w stanie permanentnego oblężenia i nie mają nic do gadania w państwie, nawet w sprawie strojów kadry narodowej. Biedne robaczki, normalnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak na dobrą sprawę lead wszystko wyjaśnia. Ubogaciliśmy się analogicznie do Iksińskiego, który wziął w lising autobus, bo na Euro firmę przewozową osób założy. Przecież koniunktura się zbliża, cały czas trąbili, że to Euro to lokomotywa gospodarki i rozkwit kraju. Zarobi krocie, a po Euro pomyśli co dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.