Facebook Google+ Twitter

Appassionata – życie na oliwkowej farmie

„Powrót na oliwkową farmę” powieść Carol Drinkwater to ostatnia książka, kończąca oliwkową serię. Całość serii składa się z sześciu powieści , które przez kilka tygodni utrzymywały się na liście bestsellerów "The Sunday Times".

W ostatniej książce oliwkowej serii autorka, a zarazem bohaterka, wraca na ukochaną farmę w Prowansji. Tu czeka na nią mąż, psiaki, oliwki, pszczoły i dom, który wymaga remontu. Powitanie bywa huczne, grono przyjaciół poznanych w czasie 16-miesięcznej wyprawy przyjeżdża z całego świata na farmę, by biesiadować i cieszyć się razem z Carol z jej szczęśliwego powrotu.

Powrót na farmę to również codzienność - utylizacja szkodliwego azbestu, remont budynków, śmierć ukochanego psa Cleo, a przede wszystkim walka z muchą oliwną i odzyskanie certyfikatu AOC dla farmy. ”Appassionata” uwiodła naszą autorkę i stała się dla niej centrum świata, w którym chciała prowadzić życie szczęśliwe, spełnione i zjednoczone z naturą. Zaczęła więc walczyć z pestycydami stosowanymi na farmie, co doprowadza do zmniejszenia zbiorów i utraty przywilejów dla farmy. Jak przystało na odważną kobietę, nie poddaje się, szuka rozwiązania dla swojej ekologii. Stawka jest ogromna, ale determinacja jeszcze większa. Czy jej się to uda, przeczytajcie sami - zachęcam, bo sama nie zdawałam sobie sprawy z wielu zagrożeń dla naszego zdrowia i ziemi.

Książka jest napisana ze smakiem. Osobiście lubię czytać powieści, które dają poczucie spełnienia. Carol znalazła wymarzony dom nad morzem i mężczyznę, z którym mogła go dzielić, a w dodatku otrzymała prezent od natury - jej pasją staje się uprawa oliwek. Może dlatego z przyjemnością czyta się książkę, dzięki której poznaje się Prowansję, jej zwyczaje i problemy. W sposób dość otwarty poznajemy dylematy naszej bohaterki, ale też siłę, jaką ma w sobie, by dążyć do celu.

Jeśli los mi pozwoli być na jakieś farmie oliwkowej to na pewno powrócą wspomnienia z książki i będę miała o czym porozmawiać z farmerem oliwek.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.