Facebook Google+ Twitter

Apple bije kolejne rekordy. Firma podsumowała III kwartał fiskalny

20,3 mln sprzedanych iPhone'ów, 9 mln iPadów, 28 mld dolarów przychodu, 7,31 mld dolarów zysku netto - to liczby, które podało Apple podsumowując III kwartał fiskalny.

 / Fot. http://flickr.com/people/redjar/Creative Commons 2.0Wyniki w IIIQ fiskalnym, który zakończył się 30 czerwca są zaskakujące. Apple bije kolejne rekordy i rozwija się w tempie, którego mogą zazdrościć inne korporacje. Firma sprzedała w 3Q fiskalnym 33 mln urządzeń z iOS i 3,95 mln komputerów Mac. Ponad 70 proc. zysku generują właśnie urządzenia mobilne: iPhone i iPad. Jedyny chyba wynik, który nie jest powodem do zadowolenia, to sprzedaż iPoda, która spadła o 20 proc. i wyniosła 7,54 mln sztuk.

Oprócz liczb pojawiło się też kilka ciekawostek. Peter Oppenheimer, dyrektor finansowy Apple mówił o "produkcie przyszłości" mając na myśli nowego iPhone'a. Z kolei Tim Cook przyznał, że iPad w pewnym stopniu kanibalizuje Mac'a, ale cieszył się, że w większym stopniu dotyczy to urządzeń z Windowsem. Ma to zresztą pokrycie w liczbach, przynajmniej na rynku amerykańskim, gdzie wg. Gartnera sprzedaż pecetów spadła o 6 proc., a Maców wzrosła o 8,5 proc. w ostatnich trzech miesiącach.

Przeczytaj dalszą część artykułu w serwisie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A co to Apple zaprzestał produkować Mac-a bez możliwości pracy na oknach ?
Ale jeżeli redaktor pisze -że w większym stopniu dotyczy to urządzeń z Windowsem --to chyba tak jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.