Facebook Google+ Twitter

Apple jak Google, Chiny cenzurują telefony iPhone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-02 09:07

Kolejny amerykański koncern uległ presji ze strony Pekinu. W sprzedawanych w Państwie Środka telefonach iPhone firmy Apple zablokowano dostęp do treści drażliwych dla komunistycznych władz.

Abonenci sieci China Unicom, która jako jedyna ma w swojej ofercie iPhone, nie mogą korzystać co najmniej z 5 aplikacji, dotyczących duchowego przywódcy Tybetańczyków XIV Dalajlamy i Rebiji Kadir - szefowej Światowego Kongresu Ujgurów. Dalajlama i Kadir są uznawami przez komunistyczne władze za wrogów publicznych, dążących do podziału Chin.

Amerykański wydawca magazynów komputerowych IDG News Service poinformował, że w telefonach iPhone na chińskim rynku została zablokowana m.in. możliwość dostępu do aplikacji z cytatami laureata Pokojowego Nobla. Rzeczniczka koncernu Apple na region Azji i Pacyfiku Jill Tan oświadczyła, że firma „dostosowuje się do miejscowych przepisów" i nie we wszystkich państwach można korzystać z tych samych funkcji telefonu.

Chińscy cenzorzy nieustannie blokują dostęp do stron internetowych, na których umieszczane są treści niewygodne dla komunistycznych władz. Amerykańskie firmy takie jak Google czy Yahoo w zamian za możliwość rozwoju na chińskim rynku musiały zgodzić się na częściowe ocenzurowanie treści, do których swobodny dostęp maja internauci poza Państwem Środka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.