Facebook Google+ Twitter

Apple jest warte więcej niż cała polska gospodarka

Firma Apple została wyceniona na nowojorskiej giełdzie na ponad pół biliona dolarów. Oznacza to, że jest warta więcej niż cała polska gospodarka.

 / Fot. http://flickr.com/people/redjar/CC 2.0Koszt zakupu jednej akcji firmy to 532,35 dolarów. Wartość całej spółki przekroczyła więc ponad pół biliona dolarów. Serwis CNN Money zauważa, że elektroniczny gigant jest warty więcej niż cała polska gospodarka.

Wartość pół biliona dolarów udało się przekroczyć nielicznym korporacjom. Dokonali tego m.in Microsoft, ExxonMobil, Cisco i General Electric. Druga firma na liście - ExxonMobil jest tańsza o 90 mld dolarów od lidera z Cupertino. Cena akcji technologicznego giganta wzrosła od początku roku o 30 proc. Analitycy zgodnie rekomendują zakup akcji spółki.

Apple jest amerykańską korporacją, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją elektroniki i oprogramowania. Jej najbardziej popularne produkty to m. in. iPod, iPhone czy iPad. Przez wiele lat kierował nią Steve Jobs, który zmarł pod koniec ubiegłego roku.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

buzzyrobot
  • buzzyrobot
  • 04.03.2012 23:49

Gratuluję bezmózgich zombie dziennikarzy, którzy potrafią zrobić copy&paste bez przeczytania treści. Trzeba być skończonym kretynem żeby uważać, że firma może być więcej warta niż kraj. Dziennikarzyno poszukaj czym jest PKB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owocem tej wyceny jest potworny wyzysk pracowników w firmach działających na rzecz tej globalnej korporacji w krajach azjatyckich. Skoro jedna korporacja jest wyżej wyceniana- aniżeli cała gospodarka danego kraju- to oznacza, że największe korporacje rządzą światem a rządy pełnią rolę zwykłych marionetek!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.