Facebook Google+ Twitter

Apple ocenzuruje wiadomości SMS?

Amerykańskie Biuro Znaków Towarowych i Patentów zatwierdziło złożony w 2008 r. przez Apple patent na aplikację, chroniącą użytkowników urządzeń z jabłuszkiem przed niepożądanymi treściami.

 / Fot. Wikimedia CommonsOficjalna nazwa przyznanego patentu to: "kontrola treści tekstowych na osobistych urządzeniach do komunikacji". Jak donosi serwis TechCrounch w przypadku wysyłania lub odbierania "nieodpowiednich" wiadomości, urządzenie będzie informowało użytkownika lub administratora o tym fakcie. Aplikacja może wymagać również od posiadacza telefonu zastąpienia nieuprawnionego tekstu innym, lub automatycznie go usuwać.

W chwili obecnej Apple cenzuruje już treści w swoim sklepie z aplikacjami App Store, jak i w oprogramowaniu iTunes. Tak zwana kontrola rodzicielska jest również obecna w systemie MacOS X. Steve Jobs nie pozwala na umieszczanie w swoich serwisach treści erotycznych czy powszechnie uznanych za obraźliwe.

Redaktorzy TechCrounch są jednak zdania, że użytkownicy będą starali się wyrażać w sposób, który ominie cenzurę - poprzez aluzje i neologizmy.

Apple dynamicznie prowadzi swoją ofensywę patentową. W ostatnim czasie amerykańskie Biuro Znaków Towarowych i Patentów przychyliło sie do wniosku firmy z Cupertino, o zastrzeżenie sztandarowego sloganu Apple: "There's an app for that" - czyli "Jest do tego aplikacja".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

M
  • M
  • 20.08.2011 16:04

Apple to dziwna firma, życzę im żeby dzięki takim swoim działaniom zdechli śmiercią naturalną - zbankrutowali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.