Facebook Google+ Twitter

Apple opublikowało wyniki finansowe. Zysk większy niż przychód Google

Po odrobinę słabszych wynikach niż przewidywano za 4 kwartał, Apple znowu zaskakuje. W pierwszym kwartale fiskalnym (25 września - 31 grudnia) koncern wypracował 13,06 mld dolarów zysku. Przychód wyniósł z kolei 46,3 mld dolarów.

 / Fot. http://flickr.com/people/redjar/Creative Commons 2.0Apple sprzedało 37,04 milionów iPhonów, 15,43 milionów iPadów, 5,2 milionów komputerów Mac. Słuchawki koncernu zanotowały wzrost sprzedaży o 128 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, tablety o 111 proc. komputery o 26 proc. Spadek zaliczyła tylko jedna kategoria produktów - iPody. Kupiło je 15,4 mln klientów, jednak jest to o 21 proc. mniej niż w roku ubiegłym.

"Cieszymy się z naszych wspaniałych wyników" - powiedział szef Apple, Tim Cook. Komentatorzy zgodnie podkreślają, że sam zysk koncernu jest wyższy niż przychód innego giganta - Google. Ta ostatnia firma wypracowała 10,6 mld dolarów przychodów. Microsoft z kolei ogłosił zysk na poziomie 6,62 mld dolarów.

Ostatni kwartał był dla Apple przełomowy. W październiku zmarł Steve Jobs, współzałożyciel i długoletni CEO koncernu. Wyniki za IV kwartał, czyli pierwsze, które raportował Cook były słabsze niż oczekiwano. "Zawiodły" wówczas iPhone'y, których sprzedano co prawda 17 milionów, ale o 16 proc. mniej niż w III kwartale. Najnowsze wyniki nowy szef spółki mógł prezentować ze spokojem. Apple ponownie stało się przewidywalne i potwierdza swoją świetną kondycję. Kapitalizacja spółki na 25 stycznia wyniosła 415,1 mld dolarów (przy 184,6 mld dolarów Google i 248 mld dolarów Microsoftu).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marek
  • Marek
  • 27.01.2012 11:24

Pewnie jeszcze jakiś czas będą jechać na pamięci Stefana, ale już raz bez niego padli.
Różnica jest tylko taka, że teraz on już nie wróci aby ich ratować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 27.01.2012 06:56

upadek będzie spektakularny: mało czyje akcje na giełdzie są tak przewartościowane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.