Facebook Google+ Twitter

Apple sprzedał ponad 61 mln iPhone'ów. Firma chwali się świetnymi wynikami kwartalnymi

Apple przedstawił kwartalne wyniki finansowe. Koncern ma powody do zadowolenia. Sprzedaż iPhone'ów wzrosła o 40 proc., a zysk netto za drugi kwartał wyniósł 13,6 mld dolarów.

https://flic.kr/p/8ooq2f / Fot. Aurelien Guichard/CC BY SA 2.0W II kwartale Apple sprzedał 61,17 mln iPhone'ów to o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. O blisko 1/4 spadła za to sprzedaż iPadów. w II kwartale klienci kupili 12,6 mln sztuk. O 10 proc. skoczyła sprzedaż komputerów Mac. Firmie udało się sprzedać 4,5 mln sztuk. Zysk netto w II kwartale wyniósł 13,6 mld dolarów, a przychody 58 mld dolarów - podaje Apple. Firma posiada w 194 mld dolarów w gotówce.

II kwartał obrachunkowy zakończył się jeszcze przed wejściem na rynek Watcha, czyli inteligentnego zegarka Apple. Analitycy z firmy Slice Intelligence szacowali, że tylko w pierwszym dniu przedsprzedaży gadżet zamówiono w liczbie ponad 1 mln sztuk. Apple potwierdza jedynie, że zegarek cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zapewnia, że firma pracuje nad usprawnieniem łańcucha dostaw. Jest to na tyle duży problem, że jeżeli dziś zamówimy produkt otrzymamy go dopiero w czerwcu.

Czytaj także: Nokia nie wypuści na rynek smarftonu z Androidem. Koncern zdementował plotki z ubiegłego tygodnia


Dobre wyniki Apple to wypadkowa kilku czynników. Pierwszym z nim jest świetna sprzedaż iPhone'ów 6 i 6 Plus. Drugim wzrost przychodów na rynku chińskim. Ten ostatni wzrósł rok do roku o 71 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.