Facebook Google+ Twitter

Apple sprzedawało aplikację "leczącą" z homoseksualizmu

W sklepie Apple, iTunes App Store, pojawiła się niedawno kontrowersyjna aplikacja. Exodus International App, do pobrania na iPhone'a, ma wspierać tych, którzy walczą z własnym homoseksualizmem. Pomysł spotkał się z ostrym protestem internautów.

 / Fot. logo Exodus InternationalJak podaje sam producent, produkt jest doskonały zarówno dla matek, ojców, dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednak to dalsza część opisu wywołała wiele kontrowersji. Exodus zaleca zakup aplikacji szczególnie tym, którzy walczą z chorobą, jaką jest homoseksualizm. Chrześcijański portal oferuje możliwość uwolnienia się spod jarzma homoseksualizmu z pomocą Jezusa Chrystusa.

Takie ujęcie homoseksualizmu wywołało liczne protesty wśród internautów. To właśnie z ich inicjatywy na portalu Change.org pojawiła się petycja skierowana do Apple. Internauci, w tym użytkownicy Facebook.com, żądali usunięcia aplikacji ze sklepu iTunes.

Do akcji włączyli się przede wszystkim homoseksualni aktywiści. Zarzucili Exodus International, że opis ich produktu jest fanatyczny i pełny nienawiści. Dodatkowo stwierdzili, że firma powołuje się na nieprawdziwe dane przedstawiając homoseksualizm jako chorobę, a swój marketing opiera głównie na mylnych stereotypach. Zdaniem przeciwników aplikacja boleśnie stygmatyzuje mniejszości seksualne.

Aplikacja jest mobilną wersją portalu Exodus International. Użytkownik ma do dyspozycji kalendarz wydarzeń, newsy, linki do innych portali Exodus. Jak podaje edition.cnn.com, wszystkie aplikacje, jak zresztą sama strona Exodusa, mają na celu przekonanie użytkowników, że każdy może zostać z homoseksualizmu po prostu wyleczony.

Apple długo nie reagował na protesty. Kiedy jednak ponad 140 tys. osób podpisało się pod wnioskiem, aplikacja, dziś po południu, została usunięta z oferty iTunes.

Producent iPhone'a już w zeszłym roku zmagał się z podobnym problemem. Homofobiczna aplikacja, stworzona przez chrześcijańską fundację, została usunięta ze sklepu iTunes. W tym wypadku także pomogła petycja podpisana przez 7 tys. osób.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nadętą propagandę? W tym artykule nie ma nic subiektywnego, ani tym bardziej krzywdzącego mniejszości seksualne. To obiektywne przedstawienie faktów i zdań obydwu stron konfliktu. Każdy ma wybór.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 24.03.2011 14:06

Bardzo dobrze, niech się leczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BANAN!!!
  • BANAN!!!
  • 24.03.2011 10:09

Gratuluje obiektywizmu, wiesz, że krzywdzisz osoby, które nie godzą się ze swoją orientacją i chcieliby w końcu poczuć się dobrze sami ze sobą? Dlaczego przez taką nadętą propagandę odbierasz im te szanse?
Dziennikarstwo to wielka odpowiedzialność, przez takie artykuły jak ten takie osoby mogą na zawsze zamknąć się na pomoc, której same by chciały (nie mówię o osobach, które jej nie chcą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam redaktorów, bo winni są komentujący czytelnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Króciutko wzmianka o Apple zaistniała na rozkładówce w24.
Zapewne redaktorzy uznali że są to treści mało poprawne politycznie.
Bo o homoseksualizmie można tylko na jedną i są samą nutę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ccc
  • ccc
  • 23.03.2011 22:03

Komputer Appla coraz bardziej się mi podoba . To właśnie Polak żydowskiego pochodzenia wymyślil firmę zpod znaku jabka . Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.