Facebook Google+ Twitter

Apple usunął ze sklepu z aplikacjami programy zawierające flagę Konfederacji. Gigant przesadził?

Apple usuwa ze swoje sklepu z aplikacjami programy, które zawierają flagę Skonfederowanych Stanów Ameryki. Ma to związek z masakrą w Karolinie Południowej, gdzie 21-latek zabił 9 osób.

 / Fot. materiały prasoweMasakra w Charleston, w której z rąk 21-latka zginęło 9 Afroamerykanów wywołała ogólnonarodową dyskusję na temat obecności flagi Konfederacji w przestrzeni publicznej. Nieoficjalna flaga Skonfederowanych Stanów Ameryki nazywana jest również flagą Południa. Tzw. Krzyż Południa przez wielu postrzegany jest jako symbol rasistowski i dzielący społeczeństwo.

W specyficzny sposób w debacie wzięła udział firma Apple. Z iTunes Store usunięto programy, które zawierają flagę Konfederacji. Wśród nich zbanowana została historyczna gra "Ultimate General: Gettysburg" - podaje Mic.com.

Apple poinformował twórców programu, że ich aplikacja została usunięta ze względu na obecność flagi użytej w "ofensywny i małoduszny sposób". Wyrazili oni zdumienie zarzutem giganta, bo ich produkt to gra historyczna, a flaga została w nim użyta w określonym kontekście.

Czytaj także: Początki Poznania ciekawsze niż "Gra o Tron". XIII-wieczna historia miasta nadaje się na scenariusz filmowy


Komentatorzy wypominają Apple, że oprócz flagi Konfederacji powinien usunąć też symbole nazizmu czy komunizmu obecne w grach czy programach historycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.