Facebook Google+ Twitter

Apple vs Samsung. Tym razem w sądzie przegrywa producent iPhone'a

Choć latem sąd uznał, że w smartfonach produkowanych przez koncern Samsung skopiowano technologie stosowane w iPhone'ach, to tym razem amerykański sąd nie przychylił się do wniosku firmy Apple, która chciała prawnego zakazu sprzedaży na terenie USA smartfonów produkowanych przez Samsunga.

Fot. ilustracyjna / Fot. DocuWare Press Department, CC 3.0Ostatni wyrok sądu okazał się korzystny dla Apple. Sąd stwierdził, że Samsung skopiował ważniejsze rozwiązania zastosowane w iPhone'ie i iPadzie, za co ich producentowi przyznano w sierpniu 1,05 mld dolarów odszkodowania.

Roszczenia Apple jednak na tym się nie skończyły. Firma złożyła do sądu wniosek o prawny zakaz sprzedaży 26 modeli smartfonów Samsunga. Zakaz, w większości przypadków, miał dotyczyć starszych modeli, ale potencjalnie mógł być on rozszerzony o nowsze telefony z serii Galaxy - informuje Agencja Reuters.

Sędzia Lucy Koh uznała, że Apple nie przedstawiło na tyle mocnych dowodów, aby wykazać, że opatentowane przez firmę rozwiązania technologiczne mają wpływ na popyt iPhone'ów. W orzeczeniu uznała, że "sporne w niniejszej sprawie telefony zawierają szeroki zakres funkcji i tylko niewielka ich część objęta jest prawami patentowymi Apple". Dodała także, że "Apple ma oczywiście interes w zachowaniu pewnych cech charakterystycznych dla swoich produktów, ale jest to tylko kilka chronionych funkcji, które wśród wszystkich cech smartfona, nie mogą być powodem do wycofania z rynku innych produktów".

W osobnym postępowaniu sędzia Koh odrzuciła wniosek Samsunga o przeprowadzenie nowego procesu. Według koncernu, podczas ostatniego postępowania skład sędziowski był stronniczy na korzyść Apple.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.