Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11698 miejsce

Apple zaprezentował iPada 2. Będzie szybszy, smuklejszy i lżejszy

Współautorzy: Rafał Gdak

Firma Apple przygotowała kolejną, doskonalszą wersję iPada. Tablet iPad 2 ujrzał światło dzienne podczas dzisiejszej konferencji w San Francisco.

 / Fot. EPA/MONICA M. DAVEY"Jeśli rok 2010 był rokiem iPada, to 2011 będzie rokiem jego następcy" - powiedział Steve Jobs podczas konferencji prasowej w San Francisco, przedstawiając światu nowego iPada 2.

Doskonalszy od poprzednika iPad 2 zerwał z "kwadratowym" wyglądem swojego poprzednika. Wyświetlacz urządzenia jest bardziej panoramiczny. Wnętrze iPada 2 z kolei ucieszy
dwurdzeniowym procesorem nowego układu ARM A5, który będzie 2 razy szybszy od zastosowanego w jedynce. Nowość Apple zostanie wyposażona w chipset firmy Qualcomm, pozwalający na działanie we wszystkich możliwych sieciach komórkowych na świecie w tym sieci Verizon, która obsługuje technologię CDMA. Układ graficzny iPada 2 według Jobsa będzie 9 razy szybszy niż poprzedniej wersji.

iPad był zabroniony w Izraelu

Atutem nowego tabletu będzie system operacyjny iOS 4.3 oraz udoskonalona i szybsza przeglądarka Safari. Nowością będzie też usługa Facetime dostępna do tej pory w iPhone 4, czyli wideorozmowy w sieci WiFi. Nowy produkt Apple trafi do sklepów 11 marca, a w Polsce pojawi się 25 marca. W przeciwieństwie do opóźnionej o kilka miesięcy premiery pierwszego tabletu giganta z Cupertino, tym razem urządzenie pojawi się w Polsce w jednym pierwszych rzutów. Cena iPad'a 2 wynosić będzie od 500 do 829 dolarów w zależności od wariantu.

iPad najlepszy wśród tabletów na rynku w 2010 roku

Przypomnijmy, że powstanie iPad 2 było owiane wielką tajemnicą. Rzecznicy prasowi firmy Apple nie udzielali dziennikarzom żadnych informacji na ten temat. Serwis "All Things Digital" jako pierwszy doniósł światu o nadchodzącej na rynek nowince. Informację tę potwierdziły także "New York Times" i "Wall Street Journal".

iPad przyczyną porażki Pawlaka?

Oprócz nowego tabletu Jobs zaprezentował również system iOS 4.3, który pojawi się zarówno w iPadzie, iPhonie i iPodzie. Nowością będzie tutaj tethering czyli możliwość uczynienia z iPhone'a mobilnego hot spotu. Opcja ta będzie dostępna tylko w słuchawce Apple. System pojawi się w iTunes już 11 marca.

Steve Jobs mówił podczas konferencji o sukcesie pierwszej wersji tabletu. W 2010 r. sprzedało się 15 milionów egzemplarzy iPada.

Sensacją konferencji było samo pojawienie się dyrektora generalnego Apple, który wziął niedawno urlop zdrowotny. Światowe serwisy informowały o złym stanie zdrowia Jobsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A jeszcze pod koniec 2009 eksperci np. z Gartnera mówili, że tablety to będzie, bo po co komu to potrzebne. Później w 2010 roku Gartner szacował sprzedaż tabletów Apple na 1,5-3 mln sztuk ... a w całym 2010 roku sprzedano 15 mln sztuk.
Ci analitycy są jak kuranty na wietrze - w którą stronę wiatr zawieje to oni już tam patrzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale przecież nigdy (o ile dobrze pamiętam) iPad nie był przeznaczany do pracy. To miał/ma być taki gadżet do przeglądania internetu, sprawdzeniu poczty, przejrzenia zdjęć z wycieczki. Można napisać jakąś notatkę, posłuchać muzyki. Bo np. nie wyobrażam sobie dzwonienia za jego pomocą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie inne firmy komputerowe musiały obniżyć ceny swoich pudełek używających przestarzałego systemu MICROSOFT (bo to i mały i do tego miekki)
Konkurencja może równie dobrze zbankrutować.
Pani Urszulo, niech Pani nie potępia czegoś nieznanego. Dopiero jak się z iPadem pójdzie do łóżka i na plażę to się go docenia. Robi to samo co laptop i iPhone, tylko lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne, ale nadal nie widzę argumentu za posiadanie iPada. Jasne, to fajna zabawka, gdybym wygrała go w jakimś konkursie byłoby miło. Ale nie widzę dla niego żadnego zastosowania przy założeniu że mam już laptopa i telefon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.