Facebook Google+ Twitter

Apple znowu bije rekord. Nowe iPhone'y znalazły 9 milionów nabywców w 3 dni

Apple sprzedał 9 milionów iPhone'ów 5S i 5C w pierwszym w ciągu trzech dni. To kolejny rekord. W ubiegłym roku spółka chwaliła się 5 milionami sztuk iPhone'a 5.

 / Fot. AppleApple pobił kolejny rekord sprzedaży. W tzw. weekend otwarcia nabywców znalazło 9 mln iPhone'ów 5S i 5C. Dystrybucja odbywała się głównie przez własne sklepy, dlatego wyniki oznaczają, że faktycznie tyle sztuk smartfonów nabyli użytkownicy końcowi. Poprzedni rekord wynosił 5 mln sztuk i dotyczył zaprezentowanego w 2012 r. iPhone'a 5. Z kolei jego poprzednik model 4S sprzedał się w weekend otwarcia w ilości 4 mln sztuk. Koncern z Cupertino każdym modelem bije nowy rekord i nie ma na rynku konkurencji w tej kategorii.

Niestety z informacji Apple nie dowiemy się, który model sprzedawał się lepiej, ale według analityków proporcje można szacować na korzyść droższego iPhone'a 5S. Istotne jest to, że premiera miała ograniczony zasięg terytorialny i dotyczyła tylko kilkunastu krajów. Można się zatem spodziewać, że dobra passa produktów będzie trwać po pojawieniu się telefonów na włoskim czy hiszpańskim rynku.

Apple notuje sukces mimo braku przychylności inwestorów. Tuż po premierze nowych smartfonów 10 września, kurs akcji spółki spadł o 2 proc. Komentatorzy jednogłośnie twierdzili, że firma nie spełniła oczekiwań i zaprezentowała produkty będące ewolucją poprzednich modeli. Po cichu liczono też na wprowadzenie na rynek inteligentnego zegarka, choć przecieki przed premierą nie dawały na to szans.

Po ogłoszeniu przez Tima Cooka informacji o kolejnym rekordzie w weekendzie otwarcia akcje spółki zyskały. "To nasza najlepsza premiera iPhone’a w historii" - mówił szef Apple.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.