Facebook Google+ Twitter

Arabia Saudyjska zmieni prawo dotyczące małżeństw małoletnich?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 18:01

Arabia Saudyjska zamierza wprowadzić ograniczenia w wydawaniu nieletnich dziewczynek za mąż. Poinformował o tym minister sprawiedliwości Mohamed Al-Issa. Informacje podał dziennik "Al-Watan".

Z wypowiedzi ministra wynika, że nie należy się spodziewać całkowitego zakazu wydawania nieletnich dziewczynek za mąż. Zapowiadane ograniczenia mają natomiast chronić ich prawa i wyeliminować negatywne skutki takich związków.

Resort sprawiedliwości zareagował po tym, gdy sąd odmówił unieważnienia małżeństwa 8-letniej dziewczynki z mężczyzną po pięćdziesiątce. Sędzia nakazał jedynie, żeby małżeństwo rozpoczęło współżycie, gdy dziewczynka osiągnie dojrzałość płciową. Wniosek rozwodowy złożyła matka dziecka. Sąd uznał, że nie jest ona prawną opiekunką dziewczynki i wniosek oddalił.

Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdulaziz al-Szejk nie widzi nic złego w małżeństwach 10-letnich dzieci. Jego zdaniem, ci którzy sądzą inaczej "kroczą zła drogą". Tymczasem, saudyjscy obrońcy praw człowieka żądają wprowadzenia zakazu takich praktyk i określenia minimalnego wieku potencjalnych małżonków.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.