Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11381 miejsce

Arabska żona, córka, krew czyli arabskie życie

Księgarniane półki uginają się od książek, opisujących losy młodych kobiet zakochanych po uszy w przystojnych, acz nieczułych Arabach. Niedawno pojawiła się "Arabska krew", która stanowi kontynuację "Arabskiej żony" oraz "Arabskiej córki".

 / Fot. Okładka książkiNim jednak skusimy się na Arabską krew, powinniśmy zapoznać się z treścią oraz problematyką ujętą w poprzednich dwóch książkach Tanyi Valko. Obie one ukazują wstrząsającą historię Polki, która poślubiła muzułmanina. Książka już od pierwszych stron wywołuje ścisk w żołądku.

Od razu poczułam, że czeka mnie przeprawa. Pytanie tylko czy przez Saharę czy przez piekło? Autorka w sposób niezwykle realistyczny i przejmujący przedstawia zawiłe losy swojej bohaterki, odmienny świat i kulturę w jakiej przyszło jej żyć oraz dramatyczne próby zerwania psychicznej zależności od męża i odzyskania wolności.

Spędzając wieczór w klubie, niepocieszona zabawą osiemnastolatka poznaje Ahmeda. Niekończące się tematy, kultura i jego urok osobisty doprowadzają Dorotę do drżenia. Znajomość rozkwita, a następnie przemienia się w namiętną miłość. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie negatywne nastawienie jej matki oraz naszych rodaków do cudzoziemca. Zauważyć możemy tutaj dość popularne dla tego typu powieści treści, mianowicie: nieprzyjemne incydenty, pobicia czy gwałty.

W tym czasie Dot (bo tak na nią mówi) uświadamia sobie, że jest w ciąży. Kiedy dziewczynie udaje się skontaktować z Ahmedem, postanawiają rozpocząć wspólne życie w trójkę. Ślub, wspólne mieszkanie, dobre relacje z matką, Ahmed otwiera swoją firmę. I tutaj zaczynają się schody. Ukochany mąż wraca coraz później do domu i to pod wpływem alkoholu. Wszczyna awantury, jest agresywny. Dot chce to ukrócić. Pewnego wieczoru wściekła wpada do jego firmy, a tam...

Autorka pokazuje, że wciąż wielu Arabów nie potrafi docenić swoich kobiet, że nie jest ważne w jakim kraju mieszkają - zawsze "szanują" je na swój sposób. Kobiety natomiast nie potrafią i nie chcą przestać kochać czarujących i dobrych mężów. Chętnie wyjeżdżają do rodzin swoich mężów, gdzie zazwyczaj zostają na stałe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.