150585 miejsce

A.Radwańska pokonała Bondarenko i awansowała do 1/8 French Open

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 14:41

Polka, rozstawiona z numerem 12, pewnie pokonała Ukrainkę Katerynę Bondarenko 6:2, 6:4. W walce o ćwierćfinał zmierzy się z wyżej notowaną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.

Dzisiejszym meczem 20-letnia Radwańska wyrównała swój najlepszy rezultat na kortach Rolanda Garrosa, ustanowiony przed rokiem, kiedy także dotarła do 1/8 finału. Wówczas w swoim czwartym meczu musiała uznać wyższość Serbki Jeleny Janković.

Pierwszy set meczu z Bondarenko tylko na początku, do stanu 2:2, był wyrównany. Potem Radwańska najpierw przełamała rywalkę, a następnie wygrała cztery kolejne gemy i w niecałe pół godziny wygrała całą partię 6:2.

W drugim secie najlepsza polska tenisistka także kontrolowała sytuację, choć tym razem Ukraince udało się "urwać" cztery gemy, a przy stanie 3:5 obronić cztery piłki meczowe i wygrać gema. Kolejny należał jednak do Radwańskiej, która z perspektywy całego meczu miała zdecydowanie więcej od rywalki piłek wygrywających, popełniała o wiele mniej niewymuszonych błędów, lepiej radziła sobie także z grą przy siatce.

Kolejna rywalka Polki - Swietłana Kuzniecowa (7. miejsce w rankingu WTA) pewnie pokonała Węgierkę Melindę Czink 6:1, 6:3. Kuzniecowa potrzebowała do zwycięstwa niespełna godziny.

Niespodzianką zakończył się natomiast mecz innej Rosjanki. Rozstawiona z "4" Jelena Dementiewa przegrała 3:6, 6:4, 1:6 w meczu trzeciej rundy z Australijką Samanthą Stosur (30. miejsce rankingu).

Rosjanka jest kolejną po Venus Williams zawodniczką z czołówki, która kończy grę na kortach Rolanda Garrosa w tak wczesnej fazie.