Facebook Google+ Twitter

Arbuz - owoc szczególnie przeznaczony dla mężczyzn

Arbuz to owoc pochodzący z Afryki, należący do rodziny dyniowatych. Uprawiany w wielu krajach, także w Polsce, ma wiele właściwości zdrowotnych. Jego składniki powodują, że mężczyźni rzadziej chorują na raka prostaty. Arbuz działa także jak... viagra.

Arbuzy / Fot. Steve Evans, Creative Commons 2.0, commons.wikimedia.orgJednym ze składników arbuza jest likopen, czyli czerwony barwnik roślinny, który znajdziemy także w pomidorach. Likopen zaliczany jest do najlepszych jadalnych środków antynowotworowych. Sposób, w jaki zwalcza komórki nowotworowe, nie jest do końca znany. Sądzi się, że przyczynia się on do odbudowania połączeń międzykomórkowych. Mężczyźni spożywający dużo likopenu podobno rzadziej chorują na raka prostaty. Likopen najlepiej wchłania się z tłuszczem, dlatego sałatka z arbuzem i orzechami jest jak najbardziej wskazana.

Ponadto arbuz zawiera około 92 proc. wody, a więc dobrze gasi pragnienie. Jest także gatunkiem moczopędnym, którego spożywanie zaleca się chorym na nerki. Dzięki zawartości kwasu jabłkowego i cytrynowego, arbuz ma słodkawy i orzeźwiający posmak. Niestety, w owocu tym nie doszukamy się ogromnej ilości witamin. Znajdziemy tu zaledwie znikome zawartości B1, B2 i C. Arbuz ma także małą wartość energetyczną - zaledwie 30 kcal w 100 gramach. Wpływa także korzystnie na układ pokarmowy, polepszając przemianę materii.

Zawarta w arbuzie cytrulina rozluźnia i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu spożywanie owocu powoduje podobne działanie, do znanej na całym na całym świecie niebieskiej tabletki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobre, dam do poczytania Basi, niech inwestuje w arbuzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.