Facebook Google+ Twitter

Archeolodzy z Izraela odnaleźli trumnę sprzed 3 tys. lat

W środę (9 kwietnia) izraelscy archeolodzy zaprezentowali trumnę sprzed 3300 lat, którą odkryto w zeszłym miesiącu. Według naukowców jest to pierwsze takie odkrycie od ponad pół wieku.

Archeolodzy z Izraela odnaleźli trumnę sprzed 3 tys. lat / Fot. The unwrapped mummy of Seti I, photographed in 1889 by the German Egyptologist Emil Brugsch (1842-1930. Source: http://www.paulfrecker.com/pictureDetaTrumnę znaleziono podczas prac przy budowie gazociągu w północnej części Doliny Jezreel. W sarkofagu, oprócz ludzkich szczątków, znaleziono sygnet z wygrawerowanym imieniem faraona Seti I, który panował w XIII wieku p.n.e, w epoce brązu i był synem Ramzesa I i królowej Sitre. Oprócz sygnetu, odnaleziono także brązowy sztylet, kilka fragmentów obrobionego brązu i kilka glinianych naczyń. Przedmioty, znalezione w trumnie sugerują, że zmarły posiadał wysoki status społeczny, podaje polskatimes.pl

Naukowcy przypuszczają, że zmarły mógł być ważną osobą np. poborcą podatków: "Nie możemy wykluczyć, że była to po prostu bogata osoba, która znała egipskie zwyczaje pogrzebowe i chciała być w ten sposób pochowana, ale moim zdaniem jest to mało prawdopodobne" - skomentował Ron Beeri, członek grupy wykopaliskowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najpierw Pani zaciekawia , poczym gwałtownie ucina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.