Facebook Google+ Twitter

Archeologia: Nasi przodkowie jedli ryby

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-25 09:21

Najnowsze izraelskie badania archologiczne dowodzą, że nasi przodkowie jedli ryby już milion lat temu. Do tej pory sądzono, że przysmak ten pojawił się na naszych stołach zaledwie 40 tysięcy lat temu.

Naukowscy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie prowadzili badania w Dolinie Hula położonej na pólnocy Izraela między górną Galileą i Wzgórzami Golan.

Naukowcy doszli do wniosku, że 750 tysięcy lat temu nasi przodkowie tworzyli bardziej zaawansowane społeczności niż do tej pory sądzono. Odkryte ślady wskazują, że wspólnota z Doliny Hula żyła na powierzchni 3 kilometrów kwadratowych. Hodowała zwierzęta, uprawiała też rośliny. Do rozpalania ognia i krojenia mięsa używała specjalnych narzędzi. Uprażone wcześniej orzechy rozłupywała dwoma kamieniami. Naukowcy nie wiedzą jednak gdzie nasi przodkowie mieszkali, gdyż na tym terenie nie ma żadnych jaskiń.

Znalezione przez archeologów kości i płetwy dowodzą, że nasi parprzodkowie lubili ryby. Zaprzecza to dotychczasowym twierdzeniom, że przysmak ten pojawił się na naszych stołach zaledwie 40 tysięcy lat temu. Członkowie wspólnoty piekli sumy i karpie złowione w Jeziorze Hula. Ryby te miały ponad metr długości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.