Facebook Google+ Twitter

Archidiecezja Fryburg w "Second Life"

Jako pierwsza na świecie, archidiecezja Fryburg w Niemczech, od 1 listopada znajduje się w trójwymiarowej, wirtualnej rzeczywistości internetowej "Second Life".

http://www.kirche-in-virtuellen-welten.de / Fot. screenCentrum archidiecezjalnej "Second Life" stanowi kościół pw. św. Georga, znajdujący się na wyspie Reichenau, położonej na Jeziorze Bodeńskim.

"Poprzez umiejscowienie liczącej ponad 1100 lat romańskiej świątyni w świecie internetu dochodzi do owocnego spotkania dwutysiącletniej tradycji Kościoła z nowoczesnym światem mediów" - napisał na stronie http://www.kirche-in-virtuellen-welten.de twórca projektu Norbert Kebekus. W wirtualnym kościele, i obok niego, użytkownicy "Second Life"mogą uczestniczyć w modlitwach a także spotykać się i prowadzić rozmowy.

Na stronie internetowej archidiecezji poinformowano, że istniejący od 2003 r. "Second Life" jest "zamieszkały" już przez prawie 11 mln osób. W ciągu jednej godziny równocześnie zarejestrowanych jest w nim ok. 60 tys. użytkowników.

Aby wziąć udział w "Second Life", wystarczy dokonać internetowej rejestracji i w dowolny sposób stworzyć swoją postać, określaną w internetowym żargonie jako "avatar". Każdy uczestnik prowadzi w wirtualnym świecie swoje "drugie życie", może komunikować się z otoczeniem, a także przy pomocy odpowiednich narzędzi modyfikować je oraz uczestniczyć w wirtualnych działaniach.

"Second Life" archidiecezji Fryburga rozpoczęło się 1 listopada. Między godz. 21.00 i 24.00 można było wirtualnie znaleźć się w kościele św. Georga, zadawać pytania dotyczące projektu i zwiedzić świątynię. Ponadto o godz. 22.00 wszyscy mogli wziąć udział we wspólnej modlitwie.

Na podstawie prasy katolickiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Ponadto o godz. 22.00 wszyscy mogli wziąć udział we wspólnej modlitwie" -> nie no, to już jest nie do przebicia :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ interesująca propozycja :) zabawa prawie jak na W24...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.