Facebook Google+ Twitter

Archidiecezja Krakowska: pomoc dla dotkniętej suszą Afryki

14 sierpnia, na prośbę ks. kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego w kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek jako pomoc dla dotkniętej suszą Afryki.

Pustynia / Fot. Bukubka/CC BY-SA 3.0Ks. Robert Pietrzyk, odpowiedzialny na stronę internetową Archidiecezji Krakowskiej www.diecezja.pl,oraz dyr. Radia Plus Kraków bardzo często przekazuje naszemu portalowi informacje z Archidiecezji.

W związku z katastrofalną suszą panującą w Afryce Wschodniej i w krajach tzw. Rogu Afryki (Somalia, Erytrea, Dżibuti, Etiopia), najpoważniejszą od 60 lat, Benedykt XVI zwrócił się z apelem o pomoc dla 12 mln głodujących. 17 lipca podczas modlitwy "Anioł Pański" powiedział:

"Z głębokim zaniepokojeniem śledzę doniesienia nadchodzące z regionu Rogu Afryki, a w szczególności z Somalii, dotkniętej poważną suszą, a następnie, na niektórych obszarach, również obfitymi opadami, które są przyczyną katastrofy humanitarnej. Niezliczone osoby uciekają przed tą straszliwą klęską głodu w poszukiwaniu żywności i pomocy. Wyrażam życzenie, aby nasiliła się międzynarodowa mobilizacja w celu wysłania szybkiej pomocy tym naszym braciom i siostrom, i tak już dotkliwie doświadczonym, wśród których jest wiele dzieci. Niechaj cierpiącym mieszkańcom nie zabraknie naszej solidarności oraz konkretnego wsparcia ze strony wszystkich osób dobrej woli"

O pomoc w przezwyciężeniu kryzysu humanitarnego zwrócili się również biskupi Wschodniej Afryki. Głód i pragnienie zmuszają tysiące ludzi do rozpaczliwego poszukiwania pomocy, także do ucieczki do sąsiednich krajów. W obozach dla uchodźców panują katastrofalne warunki żywieniowe i higieniczne. Śmiercią głodową zagrożone jest co najmniej pół miliona dzieci.

Sytuację utrudniają konflikty zbrojne, spekulacje cenami żywności oraz korupcja. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik w imieniu Komisji ds. Misji i Caritas Polska zwrócił się do wszystkich diecezji polskich z prośbą o przeprowadzenie zbiórki na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei.

Odpowiadając na apel Ojca św. Benedykta XVI i przewodniczącego Episkopatu Polski, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz polecił, aby w niedzielę 14 sierpnia br. w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej (również w kościołach zakonnych) została przeprowadzona zbiórka do puszek jako pomoc dla głodującej Afryki.

Zebrane ofiary, w ciągu dwóch tygodni od przeprowadzenia zbiórki, należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej lub Kurii Metropolitalnej w Krakowie, z dopiskiem "pomoc dla Afryki" Następnie pieniądze te zostaną przekazane do Caritas Polska.

Wiele razy prosiłam czytelników W24 o pomoc dla dzieci, tym razem wspólnie z ks. Robertem Pietrzykiem i w imieniu Archidiecezji Krakowskiej proszę o pomoc dla dotkniętej suszą Afryki.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pitototam
  • Pitototam
  • 07.08.2011 16:42

I pewnie dla tego KK jest przeciwny antykoncepcji w Afryce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej optymizmu Panie Mariuszu i głowa do góry. Świat jest piękny.Po co sobie wmawiać coś na zapas?Miłego dnia:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzący chętniej ukamienują tego co nie wierzy w ich Boga, niż nakarmią tego, kto w niego wierzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.