Facebook Google+ Twitter

„Archikatedra łódzka” w obiektywie Henryka Milczarka

W łódzkiej Galerii 87 oglądać można wystawę „Archikatedra łódzka”. Prezentacja składa się z 25 monochromatycznych fotografii Henryka Milczarka.

Praca Henryka Milczarka. / Fot. Mirosława Kasowska Jeśli ktoś chce się w ciszy i skupieniu pomodlić lub choćby zamyślić czy wyciszyć, a ma daleko do kościoła, spokojnie może pójść na tę wystawę. Na przedstawionych fotogramach znajdują się bowiem wszystkie uroki i zalety pustej świątyni. Widzimy oczywiście krzyż z Chrystusem, ale to nie on jest głównym bohaterem zdjęć. Jest nim sama wewnętrzna architektura, pełna urody wspomagającej skupienie i zadumę, które pomogą przemyśleć drogę jaką kroczymy.

Praca Henryka Milczarka. / Fot. Mirosława Kasowska Emanuje z niej cisza, spokój, równowaga, wstrzemięźliwość i asceza. Przymioty te wydobywają głównie promienie słońca łagodnie kładące się na ławkach, posadzce, kolumnach czy detalach wyposażenia np. klamce starych drzwi. To światło jest jak miękka, szlachetna tkanina otulająca elementy konstrukcyjne i odsłaniająca ażurowe wykończenia oraz w pełni uwypuklająca piękno witraży.

Praca Henryka Milczarka. / Fot. Mirosłwa Kasowska Niejedna osoba próbująca swych sił w fotografowaniu wie, jak trudno jest zrobić dobre zdjęcie w kościele. Na tej wystawie możemy oglądać bardzo dobre prace, które świadczą o świetnym warsztacie autora. Jednocześnie to propozycje skromne, bez zbędnych elementów z konkretną treścią. To w w pełni artystyczne fotografie rzeczywistości na co dzień odwiedzanej przez katolików. Tylko czy nawet oni podczas obecności na mszach dostrzegają piękno, które artysta wyłowił swoim okiem?

Henryk Milczarek o sobie. / Fot. Mirosława Kasowska Wystawa będzie czynna do 22 sierpnia. Adres galerii to ul. Piotrkowska 87. Inne prace Henryka Milczarka – barwne krajobrazy można obejrzeć na jego stronie internetowej. W sieci dostępne są też informacje dotyczące historii i przewodnik po archikatedrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

z chęcią wybiorę się na tę wystawę, bo katedrę znam i jestem ciekawy, jak autor ją ukazał, choć te fotki, które tu zamieściła autorka są interesujące:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.