Facebook Google+ Twitter

Architekci z wielu miast w Szczecinie

Już po raz czwarty odbędzie się Westival – festiwal dedykowany miejskiej architekturze. W tym roku organizatorzy postawili na promocję dokonań współczesnej, szczecińskiej architektury w Niemczech. Nie zabraknie także specjalnych gości.

logo festiwalu / Fot. materiał promocyjny Nadrzędną ideą tego wydarzenia jest rozbudzenie społecznej odpowiedzialności zaplakat / Fot. materiał promocyjny przestrzeń publiczną miasta. Ukazania, jak jest potrzebna ludziom - mieszkańcom. Zapoczątkowany w zeszłym roku filar transgraniczny Westivalu będzie kontynuowany w tym roku. Zostana też zaprezentowane najnowsze koncepcje architektoniczne budynków, które powstaną w Szczecinie (nowa siedziba Filharmonii Szczecińskiej, Muzeum Przełomów). Udział wezmą także studenci kierunków architektura i urbanistyka ZUT’u zaprezentują swoje prace semestralne będące rozwiązaniami sposobami na odnowienie terenów poprzemysłowych w obrębie lewobrzeżnego pasa nadodrzańskiego Szczecina (Żelechowo, Golęcino-Gocław, Stołczyn, Skolwin).

Westival będzie obfitować w filmową sekcję. Będzie można zapoznać się z dziełami dotyczącymi architektury europejskiej („Oko nad Pragą”, „Šumná Ostrava”) czy też południowoamerykańskiej („Brasilia 50 lat utopii architektonicznej”, „Hawana kunszt budowania ruin”). Nie zabraknie także filmów ukazujących prądy w sztuce projektowania budynków („Wielkie Nadzieje”, „Future by Design”). Tegoroczna odsłona tego festiwalu to także trendy oraz panele dyskusyjne. Będzie można zapoznać się z projektem szczecińskiego Basenu Olimpijskiego czy rozwiązaniami we francuskiej architekturze. Specjalnie na ta okazję do Szczecina przyleci Bertrand Lemoine (twórca nowego ładu przestrzennego stolicy Francji „Nowy Paryż”). Innym znaczącym akcentem znad Sekwany będzie pojawienie się światowej sławy polskiego malarza Wojciecha Siudmaka. M. Piasecki z londyńskiego studia Barlett zaprezentuje dla odmiany architekturę komputacyjną opierającą się na trójwymiarowym, projektowym podejściu do planowania urbanistycznego. Z kolei Krzysztok Nawratek (wykładowca School of Architecture & Design w Plymouth) odpowie o tym, jak tworzy się obecnie miasta w Chinach.

05.11–03.12 Westival Sztuka Architektury: Rekonstrukcja Miasta Szczecin Broelin Berlin
Więcej informacji pod adresem: http://westival.szczecin.art.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.