Facebook Google+ Twitter

„Architekt wolnej Polski." - spotkanie promujące ksiązkę

Spotkanie promujące książkę „Architekt wolnej Polski” odbędzie się 8 maja br., o godz. 18:00, w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego. W spotkaniu wezmą udział m.in. prof. Andrzej Friszke oraz prof. Aleksander Hall.

W wyniku współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z Wydawnictwem ZNAK została wydana wyjątkowa publikacja „Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego”. Książka powstała z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka, Prezydenta WSIiZ oraz prof. Aleksandra Halla.

 / Fot. WSIiZ

Zapowiada się więc naprawdę intrygujące spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Filharmonii Podkarpackiej. Warto podkreślić, że uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania. Ponadto, po zakończeniu spotkania zaplanowany jest słodki poczęstunek, który będzie doskonałą okazją do wspomnień i rozmów z Autorami poszczególnych części książki oraz jednym z najbliższych współpracowników Premiera T. Mazowieckiego Panem Andrzejem Brzezieckim.

Zgłoszenie uczestnictwa

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji: https://evenea.pl/imprezy/konferencje/rzeszow/spotkanie-z-okazji-premiery-ksiazki-pt-architekt-wolnej-polski-154842/i okazania na miejscu wydrukowanego biletu wstępu. W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 17:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 17:30.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu publikacji „Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego” z atrakcyjnym rabatem.

„Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”

Tom „Architekt wolnej Polski” poświęcony został wszechstronnej roli, jaką premier Tadeusz Mazowiecki odegrał w budowaniu wolnego, nowoczesnego państwa. Jak mało kto ten wybitny intelektualista i prawdziwie demokratyczny polityk rozumiał wartość wolności i dialogu. „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić” powtarzał, wskazując kierunek mieszkańcom młodego kraju między Bałtykiem i Tatrami.
Teksty napisane przez uczniów, współpracowników i przyjaciół premiera Mazowieckiego dają obraz jego wielkości i bezkompromisowości. Niektóre stanowią historyczne świadectwo jego ważnych dokonań, inne są próbą interpretacji najbliższych mu wartości i idei. Łączy je osobisty ton, a zarazem wysoka erudycja Autorów. Przede wszystkim jednak, tom pokazuje aktualność właściwego premierowi spojrzenia na Polskę.

Szczegóły dotyczące spotkania: http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.