Facebook Google+ Twitter

Archiwa SB dostępne dla każdego?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-01-17 10:08

Platforma Obywatelska przygotowała projekt dotyczący całkowitego otwarcia archiwów IPN. Już wkrótce każdy będzie mógł zajrzeć do teczki każdego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6170772,PO_otwiera_archiwa_SB.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 21.01.2009 13:57

Ewciu, masz rację: nie ma to już większego sensu ani znaczenia. Karty już zostały rozdane. Tym bardziej, że sprywatyzowanym majątkiem narodowym (który z takim mozołem i kosztem wielkich wyrzeczeń - tworzyli nasi rodzice) -- "namaszczeni" podzielili się przy "Okrągłym Stole". My zaś, cały naród dostał z NFI po 20 złotych...... Inne były obietnice prezydenta Lecha Wałęsy, by choć każdy mój wystartować w tym liberalnym kapitalizmie z jakąś swoją małą działalnością gospodarczą. Stąd Wałęsa rzucał populistyczne hasła, że na tak zwany "początek" wszyscy dostaną podobną szansę w postaci najpierw 100 (starych) mln złotych, później - 50 tys. dolarów.... A przy tzw. "Okrągłym Stole" był wielki skok na kasę - fałszywej Solidarności oraz "namaszczonych" notabli partyjnych, a także samej "wierchuszki" służb specjalnych!

Największą jednak zbrodnią na naszym narodzie - było przeforsowanie przez Leszka Balcerwicza najbrutalniejszej formy i odmiany kapitalizmu, bo liberalnego. O zupełnie innej drodze mówił JP II, o czym już szybciutko zapomniano.

I na koniec dwa słowa największego - oczywiście dla mnie - autorytetu, bo Stefana kardynała Wyszyńskiego, (który mógł być Papieżem, lecz nie chciał) - napisane w odosobnieniu: " Lękam się, aby nie odrodził się u nas duch kapitalizmu, aby ustrój demokratyczny nie rządził się duchem kapitalistycznym, gdyż wówczas zepchnęłoby się człowieka na pozycję robota i oceniałoby się go tylko od strony jego zdolności produkcyjnej, a obywatela - po zasobności jego portfela". Chyba trudno tu coś więcej dodać - przynajmniej ode mnie.... Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm..może Marek udzieli odpowiedzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.01.2009 15:39

+)) A mnie się wydaje,że wreszcie się uspokoi. Może wreszcie ludzie zaczną coś czytać poza wyciągami z kont bankowych... :)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.