Facebook Google+ Twitter

Arcybiskup Hoser: posłowie popierający in vitro poza wspólnotą Kościoła

Arcybiskup Henryk Hoser uważa, że posłowie, którzy poprą ustawę dopuszczającą stosowanie metody in vitro będą "poza wspólnotą Kościoła".

Arcybiskup Henryk Hoser / Fot. Janusz Halczewski / WikimediaW wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej powiedział, że poparcie Kościoła Katolickiego mogą uzyskać ustawy zakazujące zapłodnienia pozaustrojowego lub te, które je ograniczają w dużym stopniu. - Ale takie, które idą za daleko i stoją na granicy tego, co nazywamy "non possumus" (łac. nie możemy - przyp KK), nie uzyskają żadnego poparcia - mówił w wywiadzie abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

Zdaniem hierarchy parlamentarzyści, którzy świadomie poprą ustawę dopuszczającą stosowanie metody in vitro, automatycznie będą poza wspólnotą Kościoła.

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, 20 października odbędą się pierwsze czytania wszystkich założonych przez posłów projektów ustaw dotyczących ochrony genomu ludzkiego oraz sztucznego zapłodnienia.

Na początku października, prof. Robert G. Edwards za opracowanie metody in vitro otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny.

Czytaj także: Ekskomunika za in vitro? Poseł PSL jest za. SLD protestuje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Adam
 • Adam
 • 22.02.2012 18:13

Właśnie, np. poczytał o wadach epigenetycznych.
http://stronaoinvitro.pl/wady-dzieci/wady-rozwojowe

http://stronaoinvitro.pl/wady-dzieci/za

http://stronaoinvitro.pl/wady-dzieci/siatkowczak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję, aby każdy, kto chce się publicznie wypowiedzieć na temat zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro), najpierw poczytał trochę na ten temat. Ale poczytał nie listy biskupów i wypowiedzi populistycznych polityków, tylko materiały naukowe, które pozwolą zainteresowanemu dowiedzieć się, na czym polega ta metoda. Dopiero mając podstawową wiedzę na ten temat powinno się wystawiać oceny. To nic nie kosztuje, a pozwala uniknąć wielu nieporozumień i zmniejszyć poziom agresji w wypowiedziach publicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania33
 • ania33
 • 19.10.2010 13:07

a co do opini i zastrzeżeń Kościoła o in vitro lepiej czytać w oryginale:
http://jmichalik.episkopat.pl/dokumenty/3285.1,Glos_biskupow_o_in_vitro.html
bo tak całe gromady ludzi przekszykują się nie znając tematu!

PS do AK12 - Hitler był też człowiekiem, politykiem, etc.? Co chcesz powiedzieć, że kim Ty chciałabyś/łbyś być?

Komentarz został ukrytyrozwiń
AK12
 • AK12
 • 19.10.2010 11:44

Hitler też był katolikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KK
 • KK
 • 19.10.2010 11:41

Kościół katolicki nie potrafi inaczej rozmawiać z ludźmi jak tylko groźbami. Zabijesz - idziesz do piekła, nie dasz pieniędzy na tacę - we wsi wszyscy od ciebie sie odwrócą, twoje dziecko nie pójdzie do komunii, poprzesz in vitro - wypad z kościoła. Zabijesz... zapieprzaj dziesięć razy na jasną górę. Sekta kościoła katolickiego jest tworzona przez dewotów i nie jest niczym innym jak organizacją terrorystyczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale na tej stronie dużo głupków.Inteligentów nie ma.trochę wykształciuchów.Bez względu na wiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 18.10.2010 22:09

@Wyborco,
przez całe wakacje (od kwietnia do września) twój pan i władca Jarosław służył krzyżowi na Krakowskim Przedmieściu. Naród zauważył. W listopadzie wybory.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 18.10.2010 22:07

Czemu księża gwałcący dzieci nie zostają wystawieni "poza wspólnotę Kościoła"? Odpowiedź jest prosta - bo nic innego jak odprawiać msze nie potrafią. Z czego by żyli? I dlatego, episkopaty na całym świecie księży pedofilów nie ekskomunikuje, a jedynie przenosi do innych parafii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokąd zmierza kościół katolicki ?. Niespodziewałem się takiej wypowiedzi mojego biskupa ,mieszkam w jego diecezji. Tym bardziej smutne że jest to lekarz, misjonarz , człowiek bywały w świecie. Myslę że biskup nie zdaje sobie sprawy do jakich poświeceń gotowi są ludzie, żeby mieć upragnione dziecko . O tym też powinni pamietać posłowie - reprezentanci nie tylko katolików, ale wszystkich polaków

Komentarz został ukrytyrozwiń
SK
 • SK
 • 18.10.2010 15:41

In Vitro jest hodowaniem ludzi jak rośliny, to jest niedopuszczalne. Popieram Kościół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.