Facebook Google+ Twitter

Arcybiskup Wielgus zrezygnował z autolustracji

Ksiądz Stanisław Wielgus wycofał swój wniosek o autolustrację, poinformował jego prawnik Marek Małecki. Według informacji KAI, decyzja arcybiskupa podyktowana jest troską o dobro Kościoła.

– Decyzja arcybiskupa podyktowana jest przede wszystkim tym, że przedkłada on dobro Kościoła nad sprawy osobiste – podkreślał prawnik.

Decyzja arcybiskupa Wielgusa została wysłana pocztą do Sądu Okręgowego w Lublinie i wg informacji mecenasa Małeckiego, dziś dotarła i jest już w aktach sprawy. Sąd podejmie decyzję w tej sprawie na posiedzeniu 17 lub 18 października.

Arcybiskup Stanisław Wielgus. / Fot. Tomasz Gzell/ PAPProces autolustracyjny arcybiskup Wielgusa rozpoczął się w lutym br. Z wnioskiem takim wystąpił sam hierarcha, który domagał się sądowego stwierdzenia, że nie był tajnym i świadomym współpracownikiem służb specjalnych PRL. W czerwcu Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o przeniesieniu sprawy do Sądu Okręgowego w Lublinie, gdzie zamieszkał arcybiskup Wielgus po rezygnacji z funkcji metropolity warszawskiego.

Ksiądz Stanisław Wielgus jest wykładowcą na Wydziale Filozofii KUL. Prowadził seminarium doktoranckie z historii filozofii średniowiecznej. W roku akademickim 2007/2008 przebywa na bezpłatnym urlopie. Jak mówiła we wrześniu tego roku rzecznik uczelni, Beata Górka, arcybiskup poprosił rektora KUL o przedłużenie urlopu, ten wyraził zgodę. Tym samym, na uniwersytet może wrócić najwcześniej w październiku przyszłego roku. Jednak jest już w tym wieku, że najprawdopodobniej przejdzie na emeryturę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ No i komu tu wierzyć, Alu? Wielomskiemu, czy Terlikowskiemu?

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.