Facebook Google+ Twitter

Arcymistrz szachowy ukrył smartfon, by wygrać pojedynek. Został zdemaskowany przez przeciwnika

Gruziński arcymistrz szachowy został przyłapany na oszustwie w czasie turnieju w Dubaju. Zawodnik wychodził podczas partii do toalety, by przewidywać za pomocą smartfonu kolejne ruchy.

https://flic.kr/p/dPiox1 / Fot. Remco Wighman/CC BY ND 2.0Gaioz Nigalidze, mistrz Gruzji w szachach uczestniczył w pojedynku szóstej rundy Dubai Open. Niepokój jego przeciwnika, Tigrana Petrosiana, wzbudziły częste wizyty Gruzina w toalecie. Ormianin zgłosił sędziom dziwne zachowanie kolegi. Okazało się, że w koszu znajdującym się w toalecie schowany był owinięty w papier toaletowy smartfon.

Nigalidze zaprzeczał, że urządzenie należy do niego, jednak zdradził go fakt, że był zalogowany do Facebooka. Na smartfonie uruchomiona była też aplikacja szachowa - podaje serwis georgianjournal.ge.

Gruzinowi grozi trzyletnia dyskwalifikacja. Federacja szachowa z jego kraju nazwała incydent "bardzo złym", ale jednocześnie czeka na wyjaśnienia zawodnika.

Czytaj także: Szwedzi wysłali w kosmos pierwszego pączka. Przygotowania trwały trzy miesiące


To pierwszy przypadek przyłapania zawodnika na "dopingu technologicznym" odkąd Międzynarodowa Federacja Szachowa wprowadziła w ubiegłym roku przepisy, które mają zapobiec oszustwom za pomocą nowoczesnych gadżetów. Wprowadzone zostały między innymi wykrywacze metalu i zagłuszacze sygnału na międzynarodowych zawodach. W 2008 r. zdyskwalifikowano Irańczyka, który korzystał podczas turnieju z podpowiedzi wysyłanych SMS-ami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Deep Blue" dla ubogich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Został zdemaskowany przez przeciwnika/

Bo sędziowie, jak na sędziów przystało, nie zwrócili uwagi na wycieczki delikwenta do toalety. Przecież sędziowali w tym czasie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.