Arcyważne zwycięstwo naszych piłkarzy ręcznych z Rosją

Polska reprezentacja wygrała z Rosją 24:22 (11:14) w II kolejce grupowej mistrzostw świata rozgrywanych w Chorwacji. Polacy są jedyną drużyną w grupie C z kompletem punktów i są na bardzo dobrej drodze do awansu do dalszych gier.

Bohater dzisiejszego spotkania Sławomir Szmal. / Fot. Maksymilian KoconMecze z Rosją zawsze były dla nas ważne ze względów historycznych. Bogdan Wenta przyznał przed meczem, że na takie mecze nie trzeba motywować, bo przeciwnik sam w sobie jest motywacją.

Początek meczu jak z Tunezją był bardzo nerwowy. Najpierw w poprzeczkę trafił Jurasik, a później oglądaliśmy dwa niedokładne podania w wykonaniu naszych zawodników, czego wynikiem była strata dwóch goli. Polacy pierwszą bramkę strzelili dopiero w 5. minucie. Trener nie wytrzymał słabej gry swoich podopiecznych i w 7. minucie rzucił zieloną kartkę na stół sędziowski. Na tablicy była 10. minuta, a biało-czerwoni wciąż nie potrafili wykonać dobrej akcji. Na drugiej linii przełamał się Karol Bielecki. Zawodnik Rhein-Neckar Löwen strzelał bramki ze swojej ulubionej pozycji. Po kwadransie był rezultat 8:5. W miarę upływu czasu Polacy grali lepiej, jednak wciąż pozostawały cztery bramki do odrobienia. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 14:11 dla Rosjan.

Drugie trzydzieści minut nie zapowiadało się lepiej. Jedyną nadzieją był Sławomir Szmal, który perfekcyjnie bronił cały mecz. Przez pierwsze osiem minut żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali. Pierwsza dokonała tego Polska w 38. minucie po rzucie Damiana Wleklaka. Wyrównanie nastąpiło pięć minut później, końcówka zapowiadała się niezwykle emocjonująco i rzeczywiście taka była. Mocniejsi okazali się jednak zawodnicy z biało-czerwonym orzełkiem na koszulkach, którzy ostatecznie wygrali spotkanie 24:22. Jest to już drugie zwycięstwo naszej reprezentacji w tegorocznych zawodach.

Polacy z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie. Na drugim są Niemcy z trzema punktami. Tabelę zamyka Algieria, która nie wywalczyła jeszcze żadnego dorobku punktowego. Jutro nasza reprezentacja zmierzy się z Macedonią, a Rosjanie podejmować będą Algierię.