Facebook Google+ Twitter

Arena Design 2010 w Poznaniu zaprasza!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-27 12:18

Międzynarodowej sławy projektant Karim Rashid, wszechstronna oferta dla projektantów oraz przedsiębiorców zainteresowanych najlepszymi formami wzornictwa, konkurs TOP DESIGN award, młodzi adepci polskiego wzornictwa oraz największe osobowości światowego designu – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów arena DESIGN 2010. Każda firma, dla której design jest istotnym elementem wizerunku i strategii marketingowej znajdzie w Poznaniu w dniach 27-30 maja coś dla siebie.

Arena DESIGN 2010 to prestiżowe wydarzenie stwarzające pole komunikacji 
i współpracy między światowym designem, architekturą i biznesem, a także promujące najlepsze na arenie europejskiej praktyki w zakresie projektowania i wzornictwa – mówi Anna Paczos, Dyrektor arena DESIGN. Ubiegłoroczna, premierowa edycja zebrała niezwykle pozytywne opinie środowiska projektantów, przedsiębiorców, stowarzyszeń 
i instytucji promujących wzornictwo, uczelni artystycznych i technicznych oraz uczestników spotkania. Wszyscy docenili ideę budowania platformy dialogu pomiędzy przedsiębiorcami i projektantami oraz rosnące zainteresowanie designem w polskim przemyśle. Tegoroczna arena DESIGN 2010 to jeszcze bardziej bogata oferta wykładów i dyskusji panelowych, wystaw najciekawszych form i wysokiej klasy designu uznanych projektantów oraz najlepszych studentów wzornictwa z czołowych uczelni o profilu artystycznym 
i technicznym.


Światowe sławy na arenie DESIGN


Jak design zmienia świat? Na to pytanie odpowie jeden z najbardziej wszechstronnych 
i kreatywnych projektantów swojego pokolenia – Karim Rashid, który posiada w swoim dorobku ponad 3000 wzorów wdrożonych do masowej produkcji, ponad 300 nagród oraz doświadczenie gromadzone w pracy w ponad 35 krajach dla wielu prestiżowych 
i znaczących firm. Konferencja prasowa z udziałem tego legendarnego projektanta oraz jego wykład „Design zmienia świat” otworzą
arena DESIGN 2010 w Poznaniu.


Design dla biznesu


O pożądanym modelu współpracy pomiędzy biznesem i designem będą dyskutowali projektanci i przedsiębiorcy, eksperci zajmujący się promocją wzornictwa oraz wybitne osobowości światowego designu m.in. Li Edelkoort - międzynarodowej rangi trend forecaster, uznana przez magazyn Time za jedną z 25 najbardziej wpływowych osób 
w świecie mody. Opowiedzą także jak tworzyć dobre wzorniczo produkty i jak skutecznie wprowadzać je na rynek. Każdego dnia będą poruszane interesujące tematy pokazujące wartość wzornictwa przemysłowego dla polskiego i europejskiego przemysłu.

Wybitni designerzy i producenci przedstawią powody, dla których warto inwestować 
w design, opowiedzą o teoretycznych i praktycznych stronach współpracy między projektantami i firmą. Przedstawiciele uczelni oraz instytucji wspierających rozwój wzornictwa przemysłowego z Polski i innych krajów europejskich pochylą się nad zagadnieniami związanymi z edukacją na kierunkach wzorniczych, a także nad trudnościami w karierze początkującego projektanta.


Szansa dla młodych designerów


Młodzi adepci zawodu będą mogli czerpać z doświadczenia profesjonalnych 
i docenionych projektantów. W ramach strefy KREATYWNI będzie można zobaczyć bowiem przykłady znakomitego i niepowtarzalnego wzornictwa wykonanego przez profesjonalnych i doświadczonych projektantów oraz architektów.

Arena DESIGN pokaże również najciekawsze prace młodego pokolenia designerów, wnoszące nowe, kreatywne spojrzenie na wzornictwo i rozwiązania projektowe. Swoje proce pokażą m.in. młodzi projektanci, którzy znaleźli już uznanie nie tylko w Polsce, ale także na świecie: Karolina Tylka, Oskar Zięta, Ania Obtułowicz, Katarzyna Okińczyc i Remigiusz Truchanowicz.

Przegląd licznych inicjatyw studenckich w strefie EDUKACJA będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z potencjałem i osiągnięciami europejskiego szkolnictwa wyższego w dziedzinie designu. Uzupełnieniem wystaw będzie strefa WIEDZA prezentująca szeroką gamę czasopism oraz książek na temat wzornictwa przemysłowego i architektury. Ofertę uzupełnią prezentacje najnowszych programów, urządzeń, technologii oraz materiałów specjalistycznych dla projektantów i architektów.

Wybitne wzornictwo TOP DESIGN award


W ramach arena DESIGN 2010 odbędzie się druga już edycja konkursu TOP DESIGN award, którego celem jest promocja najlepszych rozwiązań wzorniczych. Wyróżnienie prestiżowym znakiem TOP DESIGN award jest potwierdzeniem wybitnej jakości wzorniczej produktu i gwarantuje liczne korzyści promocyjne. Oceny zgłoszonych produktów dokona niezależne jury, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu. Najlepsze zgłoszone do konkursu produkty zostaną zaprezentowane w specjalnie przygotowanej przestrzeni.


moodFORM - odpowiedź na oczekiwania rynku


Premierowe Targi Designu moodFORM są odpowiedzią na oczekiwania dzisiejszego rynku. W ramach wydarzenia przygotowano nową formę zaprezentowania niepowtarzalnych wzrorniczo produktów. Odpowiednio przygotowane strefy umożliwiają praktycznie wszystkim branżom zaprezentowania produktów, które przekonują swoją jakością, funkcjonalnością i uniklanym wyglądem.

Poznań europejską stolicą designu


Na czas trwania arena DESIGN 2010 Poznań zmieni się w europejską stolicę wzornictwa. Miasto będzie nie tylko miejscem spotkań i dyskusji z wybitnymi osobowościami świata designu i architektury, miejscem prezentacji dorobku polskich i europejskich instytucji 
i uczelni wyższych wspierających design, ale przede wszystkim miejscem które żyje designem. Międzynarodowe Targi Poznańskie zainicjowały program wystaw i warsztatów poza terenem targowym, zapraszając do uczestnictwa w nich poznańskie firmy, władze samorządowe i instytucje. Liczne wydarzenia w mieście mają na celu pokazanie kreatywnego potencjału Poznania.

Arena DESIGN to wydarzenie dedykowane
współczesnemu wzornictwu i architekturze, kładące szczególny nacisk na związki szeroko pojętego projektowania z biznesem. Ideą wydarzenia jest stworzenie platformy dialogu i współpracy dla przedsiębiorców, projektantów i architektów.
W tym roku arena DESIGN odbędzie się równolegle z premierową edycją Targów Designu moodFORM.

arena DESIGN
27-30 maja 2010
Poznań
www.arenadesign.pl
organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Kontakt dla mediów:
Anna Adamska
e-mail: anna.adamska@mtp.pl
tel. 61 869 29 60

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.