Facebook Google+ Twitter

Areszt dla mężczyzny, który pocałował 8-latkę

Sąd Rejonowy w Żarach (Lubuskie) zastosował tymczasowy areszt w stosunku do 30-latka, który używając przemocy pocałował w usta napotkaną na drodze 8-latkę. Mężczyzna nie podał powodów swojego zachowania. Grozi mu kara od 2 do 12 lat.

Prokurator zarzuca mężczyźnie, że ten będąc w dniu 26 maja br. na drodze rowerowej Tuplice-Cielmów w okolicach Parku Mużakowskiego, napotkawszy tam 8-letnią dziewczynkę zmusił ją „do poddania się innej czynności seksualnej przez pocałowanie małoletniej w usta” - głosi komunikat Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze z dnia 6 czerwca br.

Wobec dziewczynki 30-latek zastosował przemoc: trzymał poszkodowaną za ręce i groził jej pozbawieniem życia.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia – mówi dla Wiadomości24 zastępca rzecznika prasowego zielonogórskiej prokuratury, prokurator Jacek Buśko.

Mężczyzna nie podał jednak żadnych istotnych powodów swojego takiego zachowania.

Prokuratura tłumaczy się, że złożyła wniosek o zastosowanie w stosunku do podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - Zachodzi bowiem uzasadniona obawa, że przebywając na wolności, będzie próbował ponownie popełnić podobne przestępstwo – wyjaśnia rzecznik.

Śledczy podejrzewają ponadto, że podejrzany mógłby wpłynąć na zeznania poszkodowanej dziewczynki i móc załagodzić grożącą mu sporą odpowiedzialność karną za ten czyn.

30-latkowi grozi bowiem kara począwszy od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 05.06.2011 21:26

nienawidzę pedofilów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.