Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14793 miejsce

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Filharmonii Dolnośląskiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-03-08 12:11

W sobotę późnym wieczorem, po ponad sześciogodzinnym przesłuchaniu, zatrzymany mężczyzna, usłyszał zarzuty podwójnego zabójstwa dokonanego w Filharmonii Dolnośląskiej. Michał M. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

zdjęcie ilustracyjne/ Orkiestra symfoniczna w trakcie koncertu / Fot. MITO SettembreMusica/Wikipedia/ CC 2.0/W sobotę o godzinie 12.00 rozpoczęło się w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze przesłuchanie mężczyzny zatrzymanego w związku z zabójstwem 27- letniej harfistki i 60- letniego portiera dokonanym w Filharmonii Dolnośląskiej.

Michał M. usłyszał dwa zarzuty podwójnego zabójstwa. 29 latek przyznał się do winy. Może zostać skazany na dożywocie.

Mężczyzna formalnie przyznał się do zabójstwa kobiety, ale jego relacja jest bardzo wybiórcza. W wielu miejscach zasłaniał się niepamięcią. O ile zeznania dotyczące pracownika ochrony są spójne, to w przypadku kobiety oskarżony zaprzecza niektórym zachowaniom lub ich nie pamięta - powiedziała prokurator Niziołek.

Zewnętrzne oględziny ciała wskazują, że doszło do uduszenia kobiety. Natomiast mężczyzna zmarł z powodu doznanych obrażeń głowy z zachłyśnięciem się krwią.

W budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze przy ul. Piłsudskiego znaleziono w piątek nad ranem ciało 27 letniej kobiety i 60 letniego mężczyzny. Policja i prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

TVN24.pl podaje, że pracownicy jeleniogórskiej filharmonii nie mogąc dostać się do środka wezwali straż pożarną. Strażakom ukazał się makabryczny widok. Po wejściu do budynku zobaczyli martwego pracownika ochrony. Natomiast policja w znajdującym się niedaleko pomieszczeniu odnalazła kobietę, która również nie dawała oznak życia. Jak się okazało przyjechała w czwartek na koncert ze stolicy i po próbie została na noc w pokoju gościnnym. Miała grać na harfie w piątkowym, wieczornym koncercie "Muzyczne pary".

Znane są już jej dane. Jest to Victoria J, studentka II roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na stronie uczelni ukazał się nekrolog. Prezydent Miasta Jeleniej Góry ogłosił trzydniową żałobę.

Prowadzący sprawę analizują również nagrania z monitoringu i przesłuchują świadków. W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok znalezionych osób. Wtedy też prokuratura ujawni więcej informacji na temat tego zabójstwa.

Piątkowy koncert o godzinie 19.00 i Niedzielny Poranek Muzyczny o godz. 10.30 został odwołany.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Michał M. został aresztowany na 3 miesiące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatrzymany mężczyzna może jutro usłyszeć pierwsze zarzuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.