Facebook Google+ Twitter

Areszt tymczasowy. Nie udzieliła pomocy rannemu

W Białej Podlaskiej kierujący samochodem przejechał leżącego na jezdni mężczyznę i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, mieszkańców Białej Podlaskiej - informował rzecznik prasowy KMP kom. Jarosław Janicki. - Śledczy ustalają ich związek ze śmiertelnym wypadkiem.

Kryminalni zabezpieczyli również samochód, który prawdopodobnie uczestniczył w tym tragicznym zdarzeniu.

Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec Pawła P. lat 28 (zameldowany Międzyrzec Podlaski), podejrzanego o to, że 11.03.2016 r. działając wspólnie i w porozumieniu z Marleną N. nie udzielił pomocy ofierze wypadku znajdującej się w niebezpieczeństwie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz utrudniał postępowanie karne polegające na pomocy sprawczyni wypadku w uniknięciu odpowiedzialności karnej.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Marleny N. lat 26 (zam. Biała Podlaska) podejrzanej o to, że:

w dniu 11 marca b r. w Białej Podlaskiej na ul. Łomaskiej, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że kierując samochodem, nienależycie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała techniki jazdy do warunków panujących na drodze (zwłaszcza słabej widoczności), w wyniku czego najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, po czym zbiegła z miejsca zdarzenia.

Ponadto nie udzieliła pomocy ofierze wypadku znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub ciężkiego  / Fot. Archiwum Policjiuszczerbku na zdrowiu, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie na takie niebezpieczeństwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.