Facebook Google+ Twitter

Areszt za włamanie do mięsnego sklepu

Dwaj zielonogórzanie włamawszy się do sklepu mięsnego przygotowali sobie do wyniesienia skrzynkę z mięsem i wędlinami. Powinęła się im jednak noga: mężczyzn nakrył policjant powracający ze służby do domu. Złodzieje z miejsca trafili za kratki na trzy miesiące.

Dwaj mężczyźni w wieku 49 i 50 lat stanęli o godzinie 3 nad ranem przed jednym ze sklepów mięsnych w Zielonej Górze (Lubuskie). W tym też samym czasie wracał do domu po służbie policjant, który spostrzegł dziwnie zachowujących się mężczyzn.

- W pewnym momencie jeden z tych mężczyzn wyłamał drzwi, po uprzednim wyważeniu wkładek patentowych w dwóch zamkach i wszedł do sklepu – relacjonuje dla Wiadomości24pl rzecznik prasowy policji, kom. Małgorzata Stanisławska. - Drugi zaś z mężczyzn stanął na „czatach”. Policjant natychmiast wezwał do pomocy najbliższy patrol.

Zaskoczeni byli jedynie dwaj mężczyźni, którzy już przygotowali sobie do wyniesienia wypełnioną skrzynkę z mięsem i z różnego rodzajami wędlinami, które to oszacowano na kwotę 812,21 zł. Na dodatek ukradli z kasy bilion w kwocie 40,22 zł.

Mało tego. - Okazało się również, że obaj panowie są doskonale znani policji i już wcześniej byli karani wielokrotnie za podobne przestępstwa – dodaje rzecznik Stanisławska.

Policjanci za pośrednictwem prokuratora wystąpili do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec zatrzymanych.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych wnioskowany środek zapobiegawczy – mówi z-ca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej, prokurator Jacek Buśko. - W tym przypadku na decyzje zaważył fakt, że obaj dopuścili się tego czynu w warunkach podwójnej recydywy.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduję kare pozbawienia wolności od roku do 10 lat, jednak ze względu na to, że mężczyźni działali w warunkach recydywy – kara może wynieść nawet do 15 lat.

- Przesłuchiwani w charakterze podejrzanych przyznają się jedynie do zaboru pieniędzy – wyjawia prokurator Buśko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oświecony
  • Oświecony
  • 04.05.2011 17:14

A nic nie wiadomo policji o tym by głodnych nakarmić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.