Facebook Google+ Twitter

Aresztanci z Lublina zamienią się w aktorów

Dziś, 29 października o godz. 17.30, sala widzeń Aresztu Śledczego w Lublinie przy ulicy Południowej 5 będzie miejscem gdzie obędzie się spektakl "Siedem Twarzy" w wykonaniu Teatru "Pod Celą". W przedstawieniu występować będzie pięciu osadzonych z Aresztu Śledczego w Lublinie, którzy własnym staraniem przygotowali także kostiumy.

Teatr "Pod Celą" zaprasza na spektakl "Siedem Twarzy" / Fot. Andrzej FilipowiczSpektakl można też oglądać online przez www.ittv.pl i mobilnie przez wap.ittv.pl. Transmisja zrealizowana zostanie przez grupę iTTv pod specjalnym patronatem Stowarzyszenia Teatralnego Chorea który powołał do życia pierwszy Internetowy Teatr http://www.nettheatre.pl.

"Teatr pod celą"

Teatr "Pod Celą" rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2007 r. Jego siedziba mieści się w Areszcie Śledczym przy ulicy Południowej 5 w Lublinie. Autorem projektu Teatr „Pod Celą” jest reżyser Łukasz Witt-Michałowski, opiekunami: Dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie - ppłk Zbigniew Drożyński, zastępca dyrektora - kapitan Tomasz Banach, psycholog - kapitan Waldemar Osowski oraz wychowawca ds kulturalno-oświatowych - por. Jacek Zwierzchowski. „Pod Cela” zadebiutował w październiku ub. r. podczas XII Lubelskich Międzynarodowych Konfrontacji Teatralnych wystawiając antyczną komedię „Lizystrata”.

Spektakl "Siedem Twarzy"

8 października teatr zaprezentował widowni nowe przedstawienie, będące kompilacją scenek rodzajowych z życia środowiska żydowskiego, pt. "Siedem Twarzy", według scenariusza jednego z osadzonych. Spektakl przeplatany dźwiękami muzyki klezmerskiej wykonywanej na żywo przez zespół Di Kuzine, wielokrotnego laureata festiwalów muzyki klezmerskiej. Elementy scenografii do przedstawienia wykonał Romuald Kołodziej, wykładowca Kolegium Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

"Siedem Twarzy" reżyseruje aktor młodego pokolenia Przemysław Gąsiorowicz, znany m.in. z ról w takich serialach, jak: "Plebania", "Kryminalni" oraz z szeregu epizodów w znanych serialach. W maju 2008 r. w ramach "Nocy Kultury" w Lublinie, Gąsiorowicz zagrał z osadzonymi w Areszcie Śledczym sztukę i wyreżyserował sztukę Pierre`a Henri Cami pt: "Zielony Kapturek". Gąsiorowicz występuje na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pomyśleliśmy, że skoro widujemy i słyszymy regularnie w różnych mediach tych którzy powinni być tam gdzie są Ci którzy robią wszystko żeby tam nigdy nie wrócić, to powinniśmy to pokazać. To taka nasza mała odtrutka na moralnego kaca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobra idea.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.