Facebook Google+ Twitter

Aresztowania muzułmanów podejrzanych o ataki terrorystyczne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 12:12

Policja indyjska aresztowała 15-osobową grupę muzułmanów podejrzanych o zorganizowanie i przeprowadzenie w ostatnich miesiącach kilku zamachów bombowych w dużych miastach Indii. W ich wyniku zginęło blisko dwieście osób, a kilkaset zostało rannych.

Policja dokonała aresztowań w trzech indyjskich miastach, Bombaju, Pune i Mangalore. Aresztowani to w większości dobrze wykształceni specjaliści z dziedziny informatyki, zatrudnieni w znanych firmach informatycznych Indii. Według policji, byli dobrze zarabiającymi specjalistami, których codzienne życie nie budziło niczyich podejrzeń. Policja twierdzi, że ma dowody, iż to właśnie ci ludzie byli organizatorami zamachów i to oni rozsyłali do mediów informacje uprzedzające o aktach terroru.

Komentatorzy podkreślają, że w przypadku potwierdzenia policyjnych podejrzeń trzeba będzie zrewidować obowiązujący do tej pory w kraju wizerunek terrorystów. To nie tradycyjni uczniowie muzułmańskich szkół koranicznych, ale dobrze wykształceni specjaliści posługujący się nowoczesną techniką.

Środowiska muzułmańskie twierdzą z kolei, że policja nie ma wystarczających dowodów przeciw aresztowanym, a zatrzymania są próbą skompromitowania wykształconych elit muzułmańskich. Przypominają, że w przeszłości zdarzały się podobne aresztowania, ale po jakimś czasie zwalniano podejrzanych z braku dowodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.