Facebook Google+ Twitter

Aresztowania po zamachu w Bombaju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-08 10:29

Pakistańskie siły bezpieczeństwa zajęły obóz organizacji Jammat-ud Dawa w pobliżu Muzzafarabadu w pakistańskiej części Kaszmiru. Zdaniem indyjskich władz, organizacja ta jest współodpowiedzialna za przygotowanie niedawnego ataku terrorystycznego na Bombaj.

Pakistańskie media informują, że aresztowano przywódców organizacji. Pod kontrolą wojska znalazły się szkoły koraniczne oraz internaty dla uczących się w nich chłopców.

Relacje z miejsca wydarzeń mówią o dwudziestu aresztowanych osobach. Armia zapowiada kolejne akcje w innych obozach organizacji, przede wszystkim w pakistańskim Pendżabie.

Jammat-ud-Dawa jest jawnie działającą organizacją charytatywną i edukacyjną. Według indyjskich służb bezpieczeństwa, w jej ramach nadal funkcjonuje jednak zdelegalizowana przed kilkoma laty organizacja Lashkar-e-Taiba, którą oskarża się o działalność terrorystyczną.

Po ataku na Bombaj władze Pakistanu znalazły się pod silną presją międzynarodową, by jak najszybciej przejęły kontrolę nad ośrodkami działalności Jammat-ud-Dawa oraz Lashkar-e-Taiba i zlikwidowały je.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.