Facebook Google+ Twitter

Aresztowanie bojowników ETA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-19 13:03

Francuska żandarmeria we wspólpracy z hiszpańską policją aresztowała trzech poszukiwanych członków ETA. Akcja została przeprowadzona w pobliżu miejscowości Chamba, u podnóża francuskich Alp. Wszyscy aresztowani są członkami comandos, czyli zbrojnych oddziałów ETA.

Jeden z zatrzymanych, Aitzol Etxaburu (czyt. eciaburu), był do dzisiaj przywódcą wszystkich comandos. Odpowiadał za planowanie i przeprowadzanie zamachów. Od czterech lat był najbardziej poszukiwanym członkiem ETA.

Drugi aresztowany jest jednym z sześciu terrorystów poszukiwanych listem gończym po ostatnich zamachach w Burgos i na Majorce. Trzeci uciekł z Hiszpanii ponad rok temu.

Według hiszpańskiego MSW wszyscy trzej zajmowali się zaopatrywaniem separatystów baskijskich w broń i materiały wybuchowe.

Policja ujawniła, że podczas rewizji mieszkania, w którym zostali aresztowani, znaleziono pistolety i fałszywe dokumenty. Teraz terroryści są przetrzymywani na głównym posterunku w Lyonie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną przewiezieni do Paryża.

Baskijska ETA jest oskarżana o dokonanie setek zamachów, w których zginęło ponad 820 osób. Zarówno Unia Eurpejska, jak i Stany Zjednoczone uważają ETA za organizację terrorystyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.