Facebook Google+ Twitter

Argentyńscy naukowcy odkryli szczątki dinozaura - giganta. Miał 40 metrów długości i 20 metrów wysokości

Niecodziennego odkrycia dokonali argentyńscy naukowcy. Znaleźli szczątki dinozaura, który liczył 20 metrów wysokości, 40 metrów długości i ważył ponad 70 ton.

 / Fot. EPA/MUSEO EGIDIO FERUOdkrycia dokonano w Patagonii, gdzie około 100 mln lat rosły lasy. Odkryte szczątki należą do roślinożernego gatunku z rodziny tytanozaurów - podaje TVN24.pl.

Naukowcy dotarli do 150 kości należących do co najmniej siedmiu dinozaurów. Rozmiar kości pozwala przypuszczać, że znaleziony gatunek należał do jednego z największych zwierząt. "Biorąc pod uwagę rozmiary tych kości, które są znacznie większe, niż pozostałości uprzednio znanych wielkich zwierząt, ten nowy dinozaur był największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek chodziło po Ziemi" - powiedział dr Jose Luis Carballido


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Twierdzenie, iż "nowy dinozaur był największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek chodziło po Ziemi" zaskoczyło mnie, bowiem "troszkę" mu brakuje do Amphiocoelias fragillismusa o wymiarach 40-60 m i wadze 120 t.

Zwierzęta żyjące w wodzie zaopatrzone są w warstwy tłuszczu chroniącego przed wyziębieniem, zatem nic dziwnego, że płetwal błękitny bije nowo odkrytego dinozaura swoją wagą.
Trudno jednak porównywać zwierzęta wodne z lądowymi, gdyż diametralnie różne warunki życia wymuszają przystosowania, które odbijają się m.in. na wielkości ciała. W wodzie działa prawo Archimedesa, dlatego można sobie pozwolić na większą masę.
Między innymi z tego powodu ćwiczenia w wodzie są cenne (odciążają kręgosłup oraz stawy kończyn).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiejszy wieloryb płetwal błękitny dochodzi nawet do 120 ton ciężaru ciała, toteż gadzina tytanozaur to przy nim chudzina. Płetwal przetrwał biblijny Potop z oczywistych powodów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Noemu do arki się nie zmieściły i dlatego nie przetrwały do naszych czasów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek zmieściłby się w jamie szpikowej tej kości. Niesamowite!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.