Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5714 miejsce

Argilloterapia czyli domowe leczenie glinką

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-24 19:28

Glinka, dobrze znana medycynie ludowej znajduje dziś zastosowanie w leczeniu niekonwencjonalnym. Dzięki niej możemy oczyścić swój organizm i pozbyć się wielu dolegliwości. Glinkę możemy stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Glinka to prasowana górska skała osadowa, występująca w postaci białej i kolorowej. Jej odmiany mogą wzajemnie się zastępować, ale najlepsze są te, które występują w głębokich warstwach ziemi. Ich aktywność jest kilkanaście razy większa od glinek, występujących na powierzchni.

W składzie gliny znajdziemy wiele cennych składników mineralnych, w tym pierwiastków śladowych. Ma bardzo szerokie zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne.
Glinkę jadalną białą, biało - błękitną lub zieloną możemy stosować, po rozpuszczeniu w wodzie, do picia. Jadalne glinki wchłaniając w przewodzie pokarmowym toksyny i szkodliwe mikroorganizmy tworzą na śluzówce przewodu pokarmowego powłokę ochronną.

Działanie glinki jadalnej:
- wiąże mikrotoksyny, sorbuje i oczyszcza z chorobliwej mikroflory niewłaściwych dla człowieka mikroorganizmów, poprawia trawienie, działa destrukcyjnie na wirusy, normalizuje perystaltykę, pochłania substancje rakotwórcze i inne pierwiastki szkodliwe, aktywizuje funkcje trawienne, wchłania toksyny, trucizny, uwalnia gazy.
Glinka wzmacnia naturalne siły organizmu, oczyszcza krew, gruczoły, węzły nerwowe. Wywiera równoważący, tonizujący i antynowotworowy efekt na żywą komórkę.

Wskazania do stosowania kuracji z glinki:
- różnorodne zatrucia toksynami, alergeny,
- ostre i chroniczne rozstroje jelitowe różnego pochodzenia (szczególnie u dzieci),
- bóle w obszarze splotu trzewnego (słonecznego), wzdęcie brzucha, zgaga, niestrawność spowodowana nadmiernym spożywaniem alkoholu i nikotyny, kawy, lekarstw lub poważnym zaburzeniem diety,
- dysbakterioza jelitowa,
- zapalenie przełyku, spowodowane cofaniem się do niego treści żołądkowej,
- choroby żołądka z podwyższoną lub normalną kwasowością (chroniczny i ostry nieżyt żołądka, choroba wrzodowa) i dwunastnicy, zapalenie okrężnicy, zapalenie śluzówki żołądka i jelita cienkiego,
- choroba niedokrwienna serca,
- astma oskrzelowa.

Glinkę jadalną stosujemy wewnętrznie w postaci roztworu z wodą (łyżeczka glinki na pół szklanki wody) 2 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem przez okres 6 dni, następnie wymagana jest przerwa 12 dni i ponowne przyjmowanie glinki przez 6 dni.
Zaleca się trzykrotne powtórzenie takiej kuracji.

Okłady są zewnętrzną formą stosowania gliny, zalecaną przez naturopatów przy wielu schorzeniach.
Czas trwania okładu, jego grubość, powierzchnia i temperatura zawsze zależą od wielu czynników, m.in. rodzaju choroby, jej zaawansowania, części ciała, indywidualnej reakcji na glinkę.

W zależności od schorzenia okłady trzyma się od godziny do nawet całej nocy (kompresy z wody glinkowej). Przy czym nie bez znaczenia pozostaje sama temperatura glinki i otoczenia leczonej osoby, a nawet pory roku i klimatu, w którym przebywa.

Działanie okładów i kompresów zostało sprawdzone przy takich problemach, jak:
alergie, alkaloza (zasadowica), anemia, artretyzm (dna), bolesne miesiączki, bóle głowy, czyraki, egzema, guzy, infekcje ucha, krwotoki, lumbago, mięśniaki macicy, oparzenia, parodontopatie (zapalenie dziąseł, parodontoza), płaskostopie, półpasiec, problemy z kręgosłupem, przepuklina, rany, ropienie, siniaki, skaleczenia, świnka, trądzik, wylewy, złamania, zwichnięcia i skręcenia, żylaki.

O czym należy pamiętać wykonując okłady z glinki?
Glinkę wykorzystujemy tylko jeden raz. Z uwagi na to, że silnie wciąga w siebie toksyny, po aplikacji jest nimi przepełniona i nie wolno jej używać ponownie. Okład zawsze powinien być świeży, a zużyta glina wyrzucona w takie miejsce, aby nikt nie miał z nią kontaktu. Każdorazowo tkaninę stosowaną do okładu należy dokładnie wyprać i wysuszyć.

W argilloterapii ogromną rolę odgrywa również dieta, którą się stosuje. Oprócz wewnętrznego i/lub zewnętrznego stosowania gliny należy przestrzegać diety wegetariańskiej.
(Anna Krawczyk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.